Piyasalardaki son dakika gelişmelerini Haber7'ye yorumlayan Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, ABD verilelerine dikkat çekerek yatırımcılara önemli bir uyarıda bulundu.

İşte İslam Memiş'in o açıklamaları;

"Bu hafta piyasalarda sakin bir seyir var. Amerika’da açıklanan enflasyon verisinden sonra doların bir miktar daha değer kaybettiğini gördük ama geçici oldu. Altın ve gümüş fiyatlarındaki yükselişin geçici olduğunu gördük. Dolar tarafında bir miktar toparlanma var. Emtia tarafında son bir kez dip seviyesi test edilecek. Emtia tarafında bir ralli bekliyoruz. Dolar tarafındaki yükselişlerin devam edeceğiyle alakalı birkaç aydır vatandaşları uyarıyoruz. Bu öngörü ve tahminimiz halen devam ediyor. Dolar varlıklarında yaşanan bu toparlanma süreci artık başlayacak. Bu hafta sakin bir seyirde haftayı tamamlarız. Bu hafta dolar güçlü ve haftayı da bu şekilde tamamlarız. FED’in faiz kararı açıklanacak. Burayı yakından takip edeceğiz. Sonra Merkez Bankasının faiz kararı var. FED ve Merkez Bankasının faiz kararlarında bir değişiklik beklemiyoruz. Ancak Ekim ayıyla birlikte piyasalarda ciddi bir hareketlilik bekliyoruz. Özellikle Merkez Bankası’nın faiz indirme süreci FED’in varlık alımlarını azaltma süreci doların artık yükseleceği anlamına geliyor. Döviz ile ticaret yapanlar Eylül ayının son ay olduğunu bilmeli. Dolar-TL kurundaki yukarı yönlü hareketler emtialarında gram fiyatlarında yükselişlerini destekleyecek. " 

"Çin tarafında yine borç krizi devam ediyor. Konut piyasasındaki balon fiyatlamalar bütün emlak piyasalarına yansır. Domino etkisi yapabilir. Emlak sektörü ve borsalarda ciddi satışlara neden olabilir. Avrupa’da özellikle 2022 yılının içeriğiyle alakalı, enerji ve elektrik kesintileri ile alakalı açıklamalar gelmeye devam ediyor. Bu riskli bir durum. Doğalgaz ile ilgili ciddi bir problem yaşayacağımız bir sürece giriyoruz. Türkiye’de herkesin hazırlık yapması gerektiğini düşünüyorum."

Yorumlar 16 Yorum Var
 • zübükzade34 17.09.2021 01:41
  ne altını arkadaş parmagımızda alyanstan başka bişiy kalmadı
 • Vatandaş 17.09.2021 00:54
  Bu arada gözlükleri de güzel olmuş.
 • Mustafa 16.09.2021 23:20
  Medyum memiş. Iktidarin gorevlendirdigi biri. Gorevi milletin yatirimi dolar yerine altina yapmasini saglamak. Baska bir ozelligi yok. Hereksin bildigi ve bilmedigi sey onunkilerle ayni.
 • Hasan ATİK 16.09.2021 22:46
  Bu adam ne zaman konuşsa altın yükselecek diye altın çakılıyor.
 • Vatandaş 16.09.2021 22:45
  Bu adam Amerikan enfeksiyon verilerini nasıl görmüyor Amerikan panik buttonuna başmış klipto dolar yerini almış bu halen ekimde balon dolar yerinde sayacak ekimden sonra ülkeye abd çok sıcak para akacak oluk oluk emlak konuta Avrupa ve abd hücum var
Daha fazla yorum görüntüle