Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde su sıkıntısı vatandaşları çileden çıkarttı. TESKi'nin 3 günlük su kesintisi kararı vatandaşları bidonla su sırasına dizerken, Çorlu 2000'li yıllara döndü. Tankerde su sırası bekleyen bir vatandaş, "Rezillik bunlar rezillik. Arıyoruz açmıyorlar" dedi.

Tekirdağ Büyükşehir Su ve Kanalizasyon İdaresi (TESKİ) Genel Müdürlüğünce, su kesintisi bildirimi uzayınca evde su bulamayan vatandaşlar, ellerinde bidon, kova ve mataralarla sokağa döküldü. Tanker önünde su kuyruğu oluşturan kadın, erkek, çoluk çocuk ve çok sayıda vatandaşın görüntüleri Türkiye'de 2000 yılı öncesini hatırlattı.

Tanker önünde su sırası

Çorlu Belediyesi yetkilileri Reşadiye Mahallesi'nde tankerlerle su dağıtması ilkel metoda dönerek ilginç görüntüler oluşturdu. Tankerden su almak için ellerindeki bidonlarla bekleyen vatandaşlar bir süre sonra çileden çıkarken, bu görüntüler Çorlu ilçesine adeta 2000 öncesi Türkiye’sini anımsattı. Reşadiye Mahallesi'nde tankerlerden su taşıyan vatandaşlar ellerine aldıkları bidonlarla su beklerken, tankerinin önünde zaman zaman uzun kuyruklar oluştu.

Sıra bekleyen vatandaşlar, "3 gündür sular kesik. Neden kaynaklandığını bilmiyoruz. Kimse bir açıklama yapmıyor. 3 gündür sular kesik. Şu doldurmaya çalışıyoruz. Rezillik bunlar rezillik. Arıyoruz açmıyorlar. Suyumuz gelsin artık" dedi.

Yorumlar 59 Yorum Var
 • altan 17.09.2021 23:29
  Döve döve 18-25 yaş gençleri su kuyruğuna gönderin onlar verdi oyları onlar çeksinler belki akıllanırlar. bu CHP başkanı sonraki seçimde miting yapıp oy isteyecek bu halktan bak şu pişkinliğe ömürleri böyle geçti
 • Cevat 17.09.2021 08:59
  Bir CHP klasiği, el klasiko. Su akmıyor, çöp toplanmıyor, otobüs gitmiyor, her yağmur sel afet oluyor.
 • abdulbaki 17.09.2021 08:59
  hiç bir şey sebebsiz değildir. chp ye oy verin sonra itiraz edenlere sadece gülüyorum.
 • tec 17.09.2021 08:57
  işte bunlar z kuşağına örnektir. görsünler ki eskiden ne çekmişler
 • siverekli şakir 17.09.2021 08:36
  yaşasın demokrasi chp ye oy vermeye devaaaammmmm...!!!!!!
Daha fazla yorum görüntüle