Ordu Valiliği, kentteki üniversiteleri kazanarak kayıt yaptıran öğrencilerin barınma konusunda yaşadığı sorunlar için girişimde bulundu.Yurt çıkmayan ya da ev bulamayan üniversite öğrencileri, valiliğin kiraladığı otellerde misafir ediliyor.

Valilik, Gençlik ve Spor Bakanlığı'na bağlı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) yurtlarındaki işlemleri süren ve Kiralık Ev bulamayan öğrencileri otellerde misafir ediyor. Eğitim için kente gelen ve kalacak yeri olmayan öğrenciler, valiliğe başvurarak, otellerde misafir edilmeye başlandı.

VALİ SONEL'DEN AÇIKLAMA!

Vali Tuncay Sonel, kalacak yeri olmayan öğrencilerin geçici süre otellerde konuk edileceğini belirterek, “Ordu'muza, ülkemizin çeşitli illerinden üniversite için gençlerimiz gelmekte bugünlerde. Yurt çıkmayanlar var, ev bulamayanlar var. Biz de Ordu Valiliği olarak otellerimizle anlaştık, öğrencilerimize ev sahipliği yapmaya çalışıyoruz. Valiliğimizin hemen girişinde yer alan ‘Açık Kapı’ ofisimizde öğrencilerimiz karşılanıyor. Yurt çıkmayan ya da ev bulamayan öğrencilerimiz otellerimizde ağırlanıyor. Akşam yemeği kendilerine ikram ediliyor. Devletimizin şefkati ve merhameti genç kardeşlerimize gösteriliyor. Onlar bizim misafirimiz. Yurt çıkıncaya kadar ya da ev buluncaya kadar valiliğimizin misafiri olarak temiz ve salgın şartlarına uygun, sağlıklı bir ortamda vakitlerini geçiriyorlar” dedi.

Ordu Üniversitesi'ni kazanan Rahmi Palancı'nın velisi, İzmir'den geldiklerini belirterek, “Ordu Üniversitesi'ni kazanan oğlumu yurda yerleştirmek üzere dün İzmir’den yola çıktık sabah saatlerinde Ordu’ya geldik. Yurt da çıkmadığı için özel öğrenci yurtlarını aradık ancak boş yer bulamadık. Son çare valiliğe geldik. Ordu Valiliği sağ olsun, bize yardımcı oldu ve bize kalacak yer gösterdi. Ordu Valisi'ne teşekkür ediyorum. Verilen bu hizmetten çok memnun kaldık” dedi.

Rize’den Ordu’ya gelen öğrenci Elif Dayan da verilen hizmetten memnun olduğunu dile getirip, “Barınma sorunu yaşadım. Yurtlarda şu an yer yok. Sorunumuzu iletmek üzere sayın valimize ulaştık. Sağ olsun ilgilendiler, bu oteli ayarlamışlar. Öğrenci belgemle birlikte burada misafir edileceğim. Bu hizmetten dolayı Ordu Valisi'ne çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Yorumlar 12 Yorum Var
 • Turan 23.09.2021 11:13
  Balıkesir valiliği de bizi ilgilendirmiyor dedi, validen valiye fark var.
 • mahoni 19.09.2021 12:27
  devlet yetkililerin yatırımları dengesiz yapmalrından kaynaklanıyor ıspartada yurt fazlalıgı var ısparta gecimi öğrenciden yapılması dogrudur fakat dengeli yapılması gerekırdı 25 bin kişilik yurt yapıldı sonuç fazlalık var neden dengeli bir şey yapılmıyor bak sorunu olan illere (gerci buaradaki vekillerimiz sağ olsun ıspartayı düşündüklerinden kampusü ticarethaneye egitimi rantahaneye cevirdiler
 • zübükzade 19.09.2021 11:17
  işte vali gibi vali,bunu da çok geçmeden merkeze alırlar iş yapan adamı mevkiinde durdurmazlar.
 • Hüseyin 19.09.2021 03:49
  Vali Bey tebrikler, teşekkürler, Allah razı olsun.
 • 44 malatya 19.09.2021 01:06
  Vali bey. Allah razı olsun desinler yeter.
Daha fazla yorum görüntüle