İçişleri Bakanlığı, Gaziantep'te bombalı eylem girişiminin polisin dikkati sonucu engellendiğini bildirdi.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, Gaziantep Emniyet Müdürlüğünün, PKK/KCK-PYD/YPG terör örgütünün kentte güvenlik güçleri, kamu kurum ve kuruluşları ile halkın yoğun olarak bulunduğu alanlara yönelik eylem arayışı içerisine olduğuna dair bilgiler edindiği belirtildi.

Bunun üzerine il genelinde güvenlik önlemlerinin artırıldığı ifade edilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Gaziantep İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerince Şehitkamil ilçesi, Valilik binası arkasında bulunan 100. Yıl Parkı içerisinde şüpheli paket görülmesi üzerine, bölgede gerekli tedbirler alındı. Bomba İmha ekiplerince şüpheli paket, jammer (sinyal bozucu) da kullanılarak kontrollü şekilde patlatıldı. İlk belirlemelere göre şüpheli paketin içerisinde el yapımı patlayıcı düzeneği olduğu tespit edildi."

Yorumlar 22 Yorum Var
 • Guaidoglu 19.09.2021 00:49
  Millet bunlara halen sempati duyuyor. Aklim almiyor. Adamlar talibani tutuyorlar Daesi dutuyorlar ne kizalim o zaman. Ha daes ha pkk. Zalim zalim dir.
 • Askım 18.09.2021 23:50
  Ne bombası, bomba böylemi patlar, patlayan konulan fünye!
 • Vatansever 18.09.2021 22:38
  ALLAHÜ TEALA korusun ya engellenmeseydi, o zaman o alçak katili idam edeceksin ki işi garantiye alacaksın risk sıfır olsun, beslemeyeceksin geberteceksin onu bunu bilmem kesin sonuç !..
 • Yaygın 18.09.2021 22:32
  Gazi antep emniyetindeki arkadaşlar suriyeden gelen kadınlara ışıd zulmu yapıyorlarmış bütün avrupa bunu konuşuyor neler oluyor hocam türk polisi kadınmı döver oldu???
 • Garib 18.09.2021 22:25
  Zillet itikâfı teröristlere beraberdir kilictar oğlu ne demişti bizim çocuklar bunu yapanlar bizim çocuklar demişti
Daha fazla yorum görüntüle