İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun Atina ziyareti, Yunan basınında yankı uyandırdı. Greek City Times gazetesinden Paul Antonopoulos, İmamoğlu için "Atalarını ziyarete geldi" ifadelerini kullandı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, resmi temaslarda bulunmak üzere Atina'ya ziyaret gerçekleştirmişti. Atina'da Kiryakos Miçotakis başta olmak üzere bir dizi siyasi ile görüşmeler gerçekleştiren İmamoğlu'nun bu ziyareti Yunan medyasında da geniş yankı uyandırdı.

İmamoğlu'nun ziyareti ile ilgili Yunan Greek City Times gazetesinden Paul Antonopoulos, dikkat çeken bir paylaşımda bulundu. 

"ATALARINI ZİYARETE GELDİ"

Ziyareti sırasında tartışmalı ifadelerde bulunan İmamoğlu ile ilgili Greek City Times'ın Atina müdürü Paul Antonopoulos,dikkat çeken bir paylaşımda bulundu.  Antonopoulos "Bugün İstanbul Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, atalarının binlerce yıl önce Atina'da inşa ettiği eserleri ziyaret etti" ifadelerini kullandı.

İMAMOĞLU'NU YERE GÖĞE SIĞDIRAMADILAR

Yunan Kathemirini ise İmamğlu ile bir röportaj yaparak "Türkiye için büyük hayali olan bir belediye başkanı" ifadelerini kullandı.

Kathemirini'de yer alan mülakatta İmamoğlu için "AK Parti'yi mağlup eden ilk siyasetçi", "Türkiye'de en çok tartışılan muhalefet figürü", "Akşener'in Fatih'e benzettiği adam" övgüleri yer aldı.

YUNANİSTAN'A ŞİKAYET

Türkiye'deki medyayı hedef alan İmamoğlu'nun, erken seçimi muhalefetin istediğine değinmedi. 

İmamoğlu, Türk medyasını hedef alarak, Türkiye'de bir yönetim sorunu varmış gibi göstermeye çalışarak şunları söyledi:

"Planlarım, İstanbul'a, 16 milyona en iyi ve en adil hizmeti vermek üzerine. Şehrime ve ülkeme her alanda örnek hizmet vermek. İstanbul'u sağduyuyla yönetmek ve İstanbul'un en başarılı ve demokratik belediye başkanı olmak. Hükümete yakın Türk medyası zaten bu konuyu gündeme getirmeyi seviyor. Yunanistan'ı bu boş tartışmalarla rahatsız etmeyelim. Ama şunu söylemeden edemeyeceğim. Cumhurbaşkanına yakın gazetecilerin ve medyanın seçimlere daha uzun bir süre varken her gün cumhurbaşkanı adayı tartışması çıkarması, aslında ülkede bir yönetim sorunu olduğunun itirafıdır."

Yorumlar 5 Yorum Var
 • aynen 22.09.2021 23:30
  Sürekli istanbul un altını oynuyorlar yunan isyana eserlerini kaçırıyor diye düşünür insan
 • çankırılı 22.09.2021 14:57
  Yunanlaşacagına gelsin istanbulda fatih Sultan mehmetin fetetigi AYASOFYAYI ziyaret etsin bir rekat namaz kılsın onun gerçek imamınoglu oldugunu Görelim.Kuru kuruya Fatihe Benzetmesi buna kargalar güler.
 • Fuat 64 22.09.2021 14:19
  Meral hanım senin Fatih Sultan Mehmet han a benzetigin imamoğluna Yunan basını ne diyor.Yazıklar olsun sana kimi kime benzetiyorum.
 • esba 22.09.2021 14:01
  ipsizler sapsizlarla birlikte olurlar.tencere yuvarlanmis kapagini bulmus.
 • =_=(1453)=_= 22.09.2021 12:19
  Adamın dede ata ziyareti gözlerindeki mutluluktan beli oluyor onun için fatih sultan mehmet muhammed han hazretlerinin makamına elleri arkada tekme atarak giriş yaptı adamda kuyruk acısı varmış bu manzarayı görüpte bende fatihin torunuyum diyipte bu kifayetsiz yunan sevicisine oy veren müslümana yazıklar olsun.