Suriye'de güvenlik ve huzur ortamını sağlayan Mehmetçik; çocuk, kadın ve yaşlılar başta olmak üzere bölge halkının yeme içmeden barınmaya, su ve elektrikten eğitim ve sağlığa kadar temel ve insani ihtiyaçlarının karşılanmasına yardımcı olmak için gece-gündüz üstün bir gayret gösteriyor.

Dosta güven, düşmana korku veren iyilik ve merhamet timsali Kahraman Mehmetçik, yüreğinin temizliği ve sağlamlığı ile tüm insanlığa örnek olmaya, ülkemizin yardım elini masum ve mazlumlara uzatmaya, bölgesel ve küresel barış ve istikrara katkı sağlamaya devam ediyor.

Milli Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada, " Suriye’de terörden temizlenen bölgelerde Suriyeli kardeşlerimizin huzur ve güvenliği için kahramanca ve fedakârca görev yapan barış ve huzurun teminatı Türk Silahlı Kuvvetlerimiz için en büyük motivasyon, umut ve sevgi dolu bakışlar ile tebessüm eden yüzlerdir. Güvenlik ve huzur ortamını sağlayan Kahraman Komandolarımız; çocuk, kadın ve yaşlılar başta olmak üzere bölge halkının yeme içmeden barınmaya, su ve elektrikten eğitim ve sağlığa kadar temel ve insani ihtiyaçlarının karşılanmasına yardımcı olmak için gece-gündüz üstün bir gayret göstermektedir" denildi.

Yorumlar 2 Yorum Var
  • hayzum 02.10.2021 14:44
    teşekkürler mehmetciği me her daim mazlumun yanında olan devletime
  • yaz 02.10.2021 14:21
    pkkın olduğu bölgeler açık ve kapalı cezaevi durumunda, halkı kamplara toplamışlar çocuklarını ellerinden alıp terörist olarak yetiştiriyorlar. Allah abdnin kurduğu tuzakları başına geçirsin.