Taksim Camii'nde imam olarak görev yapan Abdullah Özkan, motosiklet aşkıyla cemaati şaşırtırken gençlerin ilgi odağı oldu.

Kurra hafız olan 32 yaşındaki Abdullah Özkan, Taksim Camii`ne bir ay önce imam olarak atandı. Daha önce görev yeri Bezm-i Alem Valide Sultan Camii`ydi. İmam Özkan Kasımpaşa`daki evinden yeni atandığı Taksim Camii`ne de motosikletiyle gidiyor.

Özkan, motosiklet tutkusunun nereden geldiğini ve cemaatin "motosikletli imam" görünce nasıl tepki verdiklerini anlattı.

Taksim gibi sembolik bir camiye imam olarak atanmaktan mutluluk duyduğunu ve haberini aldığında çok heyecanlandığını ifade eden Abdullah Özkan, "Atandığımı duyunca biraz da şaşırdım, beklemiyordum. Taksim Camii`nin ilk imamı olmak da gurur verici. Taksim Camii hayallerimin camisiydi." dedi.

Yorumlar 3 Yorum Var
  • Cemal hoca 06.10.2021 23:50
    Eşref ziya terziye benzemiş maşallah. The imam filmini izlemeyenlere şiddetle tavsiye ediyorum. Kıymetli hocam, ve meslektaşıma başarılar diliyorum. Artık Kemal sunalın filmlerinde ki gibi edepsiz kirli paslı üç kağıtçı güzel dinimizi öcü gibi göstererek insanları dinden imandan camiden soğutmaya çalışma projeleri Rabbimin izniyle son bulmuştur. Bizler sizlerin ölülerinide yıkarız spor tiyatro vs sizlerin görmek istemediğiniz alanların hepsinde Allahın izniyle varız varolacağız. Bu duyguyu ve düşünceyle camiler ve din görevlileri haftamız hayırlara vesile olmasını dilerim vefaat eden hocarımıza Rabbimden rahmet hayattakilere sağlık afiyetler dilerim.
  • pasabey 06.10.2021 20:23
    Biz her alanda variz diyosun hafiz hocam Rabbim tekerine taş degdirmesin
  • Bektaş Günay 06.10.2021 20:10
    Maşallah hocamıza, Taksim Camimize yakışmış. Hocamızı tebrik ederim