Türk ve Azerbaycan Silahlı Kuvvetlerinin Nahçıvan'da gerçekleştirdiği ortak askeri tatbikatta temsili düşman hedefleri imha edilerek işgal altındaki bölgeler kurtarıldı.
Türk Silahlı Kuvvetleri 3'üncü Ordu Komutanlığı ile Azerbaycan Nahçıvan Ordu Komutanlığı unsurlarının katılımıyla Nahçıvan'da gerçekleştirilen Sarsılmaz Kardeşlik-2021 tatbikatında, yerine getirilen görevler gerçek savaş sahnelerini aratmadı.

Tatbikat, özel kuvvetlerin temsili düşmanın konuşlandığı tepeliklere saldırması ve ele geçirmesi ile başladı. Temsili düşman hattının arkasına havadan çıkartma gerçekleştirilen tatbikatta pusuya düşürülen düşman güçleri etkisiz hale getirildi, zırhlı araçları ele geçirildi.

Keskin nişancıların da hedefleri nokta atışıyla imha ettiği tatbikatta, temsili hedeflere top, havan topu ve füzelerle atış yapıldı.

Tank ve zırhlı araçlarla düşman mevzilerine saldırı gerçekleştirilen tatbikatta özel kuvvetler temsili işgal altında olan yerleşim birimlerimi kurtardı. Savaş uçakları da tatbikata katılarak temsili hedeflere atış yaptı.

Tatbikat, "işgalden kurtarılan" tepelere Türkiye ve Azerbaycan bayraklarının asılması ve helikopterlerin iki ülke bayraklarını açarak uçuş gerçekleştirilmesi ile sona erdi.

Tatbikatı, Nahçıvan Ordu Komutanı Kerem Mustafayev ile Türkiye'den 3. Ordu Komutanı Korgeneral Yavuz Türkgenci de izledi.

Yorumlar 22 Yorum Var
 • Öyle biri 10.10.2021 13:55
  Silahlar modern değil.. çin neleri deniyor biz neredeyiz ..hala kendimizi büyük gormeyelim
 • Sante 10.10.2021 11:57
  Rabbim esirgesin güç kuvvet versin inşallah
 • Hakkı An 10.10.2021 11:17
  Maşallah; özellikle YOL PUSUSU çok anlamlı
 • Osman 10.10.2021 11:09
  Teskilatli 10 kişi teskilatsiz 100 kişiden iyidir, Allah güç kuvvet versin askerimize polisimize tüm hakka hizmet edenlere de
 • Aydoo 10.10.2021 10:50
  İrana bi mesaj ayağınızı denk alın
Daha fazla yorum görüntüle