Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, geçtiğimiz günlerde devleti ve hükümeti hedef alan açıklamalarına bir yenisini daha ekleyerek, "Siyasi cinayetler konusunda kaygılarım var" dedi.

Kılıçdaroğlu, "Eğer belli gruplar ellerine silah alıp belli kişileri öldürme yoluna gitmezlerse bir gerilim olmaz. Siyasi cinayetler. Böyle kaygılarım var" ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu'nun eski Türkiye'yi hatırlatan söylemlerini TVNET canlı yayınında değerlendiren Güvenlik Uzmanı Coşkun Başbuğ, açıklamaların şeklinin bir FETÖ taktiği olduğunu belirtti.

"AÇIKLAMALAR TAM BİR FETÖ TAKTİĞİ"
Başbuğ, bu söylemlerin tesadüf olmadığını düşündüğünü vurgulayarak, "Tam bir FETÖ taktiği. FETÖ bir takım olayları hazırlarken önce bir altyapısını oluştururdu zihinlerde. Bu bir Amerikan taktiğidir ve olay gerçekleştiğinde kanıksanır. Bu tür olaylarda devlet ahlakı işlese, söylenmesinin yeri kamu değil. Bunu paylaşamazsın. Bu söylemlerin arka planında, devlet terbiyesi olsa devletin istihbarat ve emniyet teşkilatına bildirirsin onlar gereğini yapar." diye konuştu.

"KÜRT SORUNUNDA DA AYNI SARMALA GİRDİLER"
Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarının ardında başka bir niyet aramak gerektiğini ifade eden Başbuğ, "Bu tür olaylarda devlet anında gereğini yapıyor. Soruyorsunuz 'Neye dayanarak bunu söylüyorsun?' Bir gerekçe yok. CHP, Kürt sorununda da aynı sarmala girdi. Cevap veremiyorlar." ifadelerini kullandı.

"BİRİ SUFLE Mİ VERDİ?"
Devletin soruşturma başlatarak en doğru kararı aldığını belirten Başbuğ, "Eski bir istihbaratçı olarak aklıma şu geliyor: Bu bilgi Kılıçdaroğlu'na nereden geldi? İlk akla gelen, 'Acaba birileri sufle mi verdi?'" diye sordu.

Yorumlar 32 Yorum Var
 • Osman 15.10.2021 23:50
  Kemalin istihbarati cok guclu madem askerimize polisimize yonelik terorist saldiralarda kulagina geliyordur...
 • abdullah ünal 14.10.2021 16:07
  gectigimiz günlerde kılıctaroglu bizi sokaga dökmeye calısıyorlar bizler sokaga cıkmayacagız diye sokaklarda olan köpeklerine sinyal verdi simdide bu .....
 • Temel 14.10.2021 15:14
  nasılsa yalan zırhı dokunulmazlık var , at atabildiğin kadar, mitomani kemali alın savcılığa öttürün bülbül gibi o bilgiyi nereden edinmiş, mecliste dokunulmazlık komisyonu kurulsun ülkenin temeline dinamit koyanların dokunulmazlıkları ivedilikle kaldırılsın.
 • Bariz 14.10.2021 15:03
  Bir şeyler olacak Amerika bir şeyler yapmadan önce altyapı hazırlıyor yani kendileri yapacaklar hem de Devleti suçlayacaklar
 • Turkiyeli 14.10.2021 13:23
  Bunlar 15 temmuz onceside boyle konusmalar yapmisti meral ne diyordu ben basbakan olacam diyordu kemal de savcilik derhal harekete gecmeli yarin cok gec olabilir yeni bir darbe kokusu burnuma geliyor mit polis guvenlik gorevleri cok uyanik olmali yarin cok gec olabilir lutfen uyanik olalim
Daha fazla yorum görüntüle