Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rusya Enerji Haftası Forumu'nun genel oturumunda, oturumu yöneten CNBC sunucusu Hadley Gamble'a ilginç bir tepki gösterdi.

ABD'li gazeteci Putin'e Rusya'nın Avrupa'ya gaz arzı hakkında sorular sordu.

Buna karşılık Putin de gazetecinin sorusunu yanıtladı, ancak ABD'li gazeteci soruyu tekrarlayınca Putin, Gamble'ın görünüşte söylediklerini dinlemediğine dikkat çekti.

Gamble'la şakalaşan Putin, "Önümde ne dediğimi duymamış gibi soruyu tekrarlayan güzel bir kadın var. Cevabı tekrar edeceğim. Kimse dinlemek istemiyorlar. Tek istedikleri Rusya'ya ithamlarda bulunmak" ifadelerini kullandı.

Gamble ile bu tepki karşısında gülümsemekle yetindi.

Putin, Rusya'nın Avrupa ile gaz sözleşmeleri yapmaya kararlı olduğunu ve Avrupa'ya doğalgaz tedarikini artırmak için çalıştığını vurguladı.

Moskova'nın bu tür açıklamaların siyasi amaçlı olduğunu düşünerek enerjiyi bir silah olarak kullandığı iddialarını reddetti.

Yorumlar 11 Yorum Var
 • MK3834 14.10.2021 17:46
  Düşmanımın düşmanı dostumdur.Bize ABD mi daha düşman yoksa Rusya mı? Tarihte yaşananları bir kenara bırakıp,Türkiye yi parçalamak isteyen siyonist ABD ye arkamızı dönüp, emperyalistlerin sınırına dayanmaması için Türkiye nin parçalanmasını istemeyecek Rusya yı müttefik olarak tercih ederim.
 • Kayan yildiz 14.10.2021 15:15
  Putin güzel kadina rus ayagi yapmi$ kadinda "$una bak yaa"dercesina bakmi$.Yani bu ikiliden a$k dogmaz.
 • Fatih 14.10.2021 15:11
  Ne çok Putinsever varmış memlekette arkadaş! Acaca 33 askerimizi kim vurup katletti?
 • kral 14.10.2021 14:22
  KRAL yargı dağıtmış
 • Haktan Yana 14.10.2021 14:01
  Putin, böyle yarı çıplak gazeteci numaralarından etkilenmeyecek kadar akıllı bir adam.
Daha fazla yorum görüntüle