Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan, sınır ötesi harekat sinyallerinin ardından, "Terör örgütlerine, ABD'nin oradaki malum güçlerine, rejim güçlerine karşı her türlü mücadeleyi vereceğiz kararlıyız." açıklamasında bulundu.

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan, namaz sonrası gazetecilerin sorularını yanıtladı. Sınır ötesi harekat ve Taliban'ın ziyaretiyle ilgili önemli değerlendirmelerde bulunan Erdoğan, net mesaj verdi.

Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları:

SINIR ÖTESİ HAREKAT OLACAK MI?

Suriye'nin kuzeyinde YPG/PKK cirit atıyor. Bir yere kadar sabrımız devam etti, son olarak da 2 polisimiz şehit oldu. Zaman zaman sivillerden şehit olanları görüyoruz. Bütün bunlara karşı da mücadelemiz çok daha farklı bir şekilde devam edecektir. Terör örgütlerine, ABD'nin oradaki malum güçlerine, rejim güçlerine karşı her türlü mücadeleyi vereceğiz kararlıyız.

TALİBAN

Taliban artık kabul arayışları içerisinde yani henüz dünyadaki ülkeler Taliban'ın durumunu kabul etmiş değiller. Arkadaşlarımızla yaptıkları görüşlerde destekler noktasında, Afganistan'ın yeni süreci konusunda talepleri oldu. Bu talepler konusunda bizler Afgan halkına vereceğiz. Yeter ki bu yönetim Afgan haklarını korumada adil olsunlar. Böyle bir adımın atılması halinde Afgan halkıyla bizim kadim dostluğumuz var onları bir kenara koymamız mümkün değil. Afganistan'ın alt yapısında büyük desteklerimiz var ve sürdürdük. Bundan sonraki süreçte de eğer anlaşmalar yapılabilirse Türkiye Afganistan ve Katar bu adımları atabiliriz. 

Yorumlar 1 Yorum Var
  • misafir1 15.10.2021 22:26
    Allah ülkemize askerimize güç versin.Her zaman devletimizin yanındayız.