Göç yolundaki sürüden ayrılan leylek, Tekirdağ'ın Süleymanpaşa ilçesindeki Bedesten Esnafına sığınan leylek, şehir hayatına alıştı. Bir buçuk ay önce sürüsünden koparak, şehir yaşamına alışan leylek şimdilik Tekirdağ’da yaşamaktan gayet memnun.

Avrupa ve Afrika kıtaları arasında sürekli göç halinde bulunan leylekler Marmara'dan geçerken, sürüden ayrılan bir leylek, yaklaşık bir buçuk ay önce Tekirdağ'ın Süleymanpaşa İlçesinde bulunan Eskicami-Ortacami Mahallesindeki Bedesten Sokağa kondu. Bir süre ortalıkta dolaşan leylek, mahallede bulunan Bedesten Esnafını mesken tuttu. Bedestende bulunan esnafında sıcak davranması ile leylek mahallenin sakini haline gelerek, bir daha oradan ayrılmak istemedi.

Tam bir Tekirdağlı oldu

‘Yaşar’ ismi de verilen leylek şehir hayatına alışarak, tam bir Tekirdağlı oldu. Yaşar Leylek, Bedesten Esnafı ile birlikte uyanıyor, esnaf kapıları açana kadar oda dükkanların önünde bekliyor. Bedesten esnafı da Yaşar Leyleğe sahip çıkarak, ona adeta bir evlat gibi bakıyor. Şehir hayatına alışan Yaşar Leylek ise zarar gelmeyeceğini öğrendiği ve sürekli insanların elinden yemek yediği için artık insanlara rahat rahat yanaşabiliyor. Sürüsünden kopup, şehir yaşamına alışan leylek şimdilik Süleymanpaşa ilçesinde yaşamaktan gayet memnun.

Yorumlar 3 Yorum Var
  • Bitez 20.10.2021 19:57
    aman kedi köpeklere dikkat edin.yüksekte yuva yapmış ama olmadı siz kütükten güzel bir yuva yapın..Çok da turist de gelir valla.
  • Reis C* 20.10.2021 18:34
    KIŞIN SAHİP ÇIKILSIN Yazıktır bu hayvan Kışın ÖLÜR Hayvanat Bahçesine Yerleştirsinler BAHARDA BIRAKSINLAR...
  • esas 20.10.2021 14:14
    Kışın üşümez inşallah. Korumaya alacak kurum hangisi ise sahip çıkmaz ise kar kışta sorun yaşar