CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kars'ta partisine yeni katılanlara rozet taktı. Üye katılım töreninde konuşan Kılıçdaroğlu, "Bu kimliği takmak sıradan olay değildir. Bu kimliği takmanın sorumluluğu var" dedi.

"CHP DÜNYANIN EN KÖKLÜ PARTİLERİNDEN"

CHP'nin dünyanın en köklü partilerinden olduğunu belirten Kılıçdaroğlu, partilerinin hedefinin hep çağdaş uygarlık ve beraber yaşamak olduğunu anlattı.

[Kılıçdaroğlu yine bürokratları hedef aldı] Kılıçdaroğlu yine bürokratları hedef aldı

"PARTİMİZ DEFALARCA KAPATILDI"

"Bizim partimiz defalarca kapatıldı, mal varlığına el konuldu. Bütün arşivlerimiz elimizden alındı. Ama ona rağmen demokrasi ve insan hakları yolunda geri adım atılmadı" diyen Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti:

"Genç arkadaşlar yeni bir sorumluluk üstlendiler, beraber yola çıkacağız. Sosyal devlet kavramını sakın unutmayın. Devlet dediğiniz kurum bir tüzel kişiliktir. O tüzel kişiliği yöneten siyasi iktidardır. Siyasi iktidar da yetkisini halktan alır. Dolayısıyla siyasi iktidar devlet değil, devleti yönetendir. Demokrasi sürekli gelişen kavramdır. Kimsenin yatağa aç girmediği bir Türkiye diyoruz. Bütün bunların tamamı bir anlamda demokrasi demektir, can ve mal güvenliği ile yargı bağımsızlığını sağlamaktır."

 

Yorumlar 2 Yorum Var
  • Zulfikar Ali 25.10.2021 21:30
    Ne sallamasi birde duvara vurmus.
  • hidocan almanya 22.10.2021 09:24
    iyi sallamis gene kemal