İdlib'de yaşayan 14 yaşındaki Ahmed Antah'ın, Beşşar Esed rejimi güçlerinin 20 Ekim'de Eriha ilçesine düzenlediği saldırıdan sadece 5 saniyeyle kurtulduğu ortaya çıktı. Esed rejimi ordusu ve İran destekli yabancı terörist gruplardan oluşan rejim güçleri, 20 Ekim Çarşamba günü İdlib'in güney kırsalındaki Eriha ilçe merkezindeki pazar yerini topçu saldırılarıyla hedef almış ve aralarında okula giden çocukların da bulunduğu en az 10 sivil yaşamını yitirmişti. Eriha kent merkezinde iş yerleri bulunan Ömer Antah ve kardeşi Ahmed Antah, pazar yerini kan gölüne çeviren bu saldırıdan kıl payı kurtularak katliama yakından tanıklık etti. İdlibli kardeşlerin işlettiği marketin güvenlik kamerası, saldırı anında yaşanan korku dolu anları kaydetti.

AA'nın ulaştığı görüntülerde, Esed rejiminin fırlattığı top mermilerinden birisinin sabah TSİ 08.04'te Antah kardeşlerin işlettiği iş yerinin hemen önüne isabet ettiği görülüyor. 14 yaşındaki Ahmed'in saldırıdan sadece 5 saniye önce iş yerinin dükkan önüne elindeki poşeti bırakarak içeriye tekrar geçip ölümden döndüğü an, iş yerinin güvenlik kamerasınca kaydedildi. Patlama sırasında Ahmed'in ağabeyi Ömer de marketin içerisinde bulunuyor.
Top mermisinin marketin hemen önüne düştüğü an görüntülere yansırken, şiddetli patlama sesinin hemen ardından saniyeler içerisinde her yeri toz dumanın kapladığı görülüyor. Elinden yaralanan Ahmed'in, patlamanın şiddetiyle hasar gören dükkanın hemen girişindeki masada oturan ağabeyi Ömer'in yaralandığını haykıran sesi görüntülere yansıyor.

Antah kardeşlerin kaçarak marketten ayrıldıkları yaklaşık 3 buçuk dakikalık görüntülerde, ilk saldırının ardından 6 şiddetli patlama sesi daha duyuldu.
Ahmed, saldırı sonucu başından yaralanan ağabeyi Ömer'i ambulansla hastaneye götürdü.

- "İDLIB'DE OKULA GİDEN ÇOCUKLAR ÖLÜYOR"

AA ekibi, Eriha ilçesinde ölümden dönen İdlibli kardeşlere ulaştı.

Ahmed, yaptığı açıklamada, Esed rejim güçlerinin fırlattığı top mermisinin bulundukları iş yerinin sadece 5 metre uzağına isabet ettiğini söyledi. Olayın şokunu henüz üzerinden atamadığını dile getiren Ahmed, saldırı anında şans eseri markette müşterilerinin olmadığını kaydetti.
Ahmed, saldırıda okula giden çocukların da yaşamını yitirdiğini anımsatarak, "İdlib'de okula giden çocuklar ölüyor. Ben 14 yaşındayım, ben terörist miyim? Rejim, gücünü sadece kadınlara, okula giden çocuklara ve bebeklere gösteriyor." dedi.

İki ağabeyiyle dükkanda çalışarak geçimlerini sağladıklarını belirten Ahmed, saldırı sonucu iş yerlerindeki malzemelerinin kullanılamaz hale geldiğini ifade etti.

- "GÖZÜMÜN ÖNÜNDE İNSANLAR PARAMPARÇA OLDU"

Başından hafif yaralanan Ömer Antah da saldırı sonucu korku dolu anlar yaşadıklarını anlattı.

Ömer, her şeyin saniyeler içerisinde medyana geldiğini belirterek, "Duygularımı anlatamam. Bir anda yere serildim. Başıma isabet almıştım. Allah bu anı hiç kimseye yaşatmasın." diye konuştu.

Rejim güçlerinin bölgeyi ele geçiremediği için sivil yerleşimlere saldırılar düzenlediğini anlatan Ömer, "Dünyada sadece İdlib'de okula giden çocuklar ölüyor, geri dönmüyorlar. Allah bu duyguları hiç kimseye yaşatmasın." ifadelerini kullandı.

Ömer, saldırı sonrası sinir krizi geçirdiğini aktararak, "Saldırıda arabam zarar gördü, dükkanın önündeki ürünler kullanılmaz hale geldi. Gözümün önünde insanlar paramparça oldu. Allah zalimlerden intikamımızı alsın." diye konuştu.

Eriha ilçe merkezinde bakkal dükkanı bulunan Velit Ahras da rejimin katliamına tanıklık ettiğini söyledi.

Ahras, Esed rejiminin Suriye'de kadınları ve çocukları da hedef almaya devam ettiğini, oğlunu kaybettiği bir saldırıda evinin de enkaza dönüştüğünü belirtti.

HALK TV SALDIRI HABERİİNİN UYDURMA OLDUĞUNU İMA ETMİŞTİ

Halk TV sunucusu Ayşenur Arslan İdlib'de katil Esed'in 10 sivilin ölümüyle sonuçlanan saldırısının gerçek olmadığını ve sınır ötesi operasyonlar için tezkere çıkarılmasına malzeme olarak kullanıldığını ima etmişti.

 

Yorumlar 45 Yorum Var
 • İSMAİL 23.10.2021 11:55
  ALLAH'ın YARDIMI ÇOK YAKINDIR... YAKINDA GÖRECEKLER...
 • abdulbaki 23.10.2021 08:53
  sen kırkaltı yıllık bir yalancısın. sende utanma olsa her yalanından sonra yapılan isbatları görüp utanmadan yalan söyleyen devlet ve din düşmanı bir alçaksın. yazıklar olsun senin gibi oturduğu yerde ülkesine düşmanlık edenlere.
 • Hamidiye Süvarisi 23.10.2021 06:15
  Rabbul alemin tüm zalimlerin belasını versin.
 • Sogi 23.10.2021 06:05
  Sen nasil bu kadar gavurluk yapıyorsun.Elbet Allah senden intikam alacaktır.islam dusmanj
 • Orhan Hak 23.10.2021 02:07
  Mazlumların umudu Türkiye, Suriye'de yeri ve zamanı geldiğinde başarılı bir operasyon düzenleyecektir.
Daha fazla yorum görüntüle