Antalya’da pitbull cinsi bir köpeğin saldırısına uğrayan bebek ile babası yaralandı.

Olay, 7 Ekim Perşembe günü Antalya’nın Konyaaltı ilçesinde yaşandı.

Cadde üzerinde market işleten Hasan Kaçar’ın (33) eşi Sevim Kaçar (26), 11 aylık bebeği Sadrettin ile birlikte markete gelen müşteriye bakmak isterken iddiaya göre, markete gelen M.T.O., pitbull cinsi köpeğiyle markete girdi.

Markete giren köpek bir anda bebeğe saldırdı. Sesleri duyup gelen baba Hasan Kaçar da köpeğin saldırısına uğradı.

Olay sonrası köpek ve sahibi olay yerinden ayrılırken, baba Kaçar kolundan ve bacağından, bebeği de yüzü ile kulağından yaralandı.

Hastaneye kaldırılarak tedavi gören baba ve bebeğe, çok sayıda dikiş atıldı.

Aile, köpeğin sahibinden şikayetçi oldu.

“15-20 METRE SÜRÜKLEDİ”

Olayı anlatan baba Hasan Kaçar, “Eşim bebekle beraber müşteriye bakmaya girdi. Köpek sesleri gelince ön tarafa geldim. Pitbull cinsi bir köpek, sahibiyle birlikte geliyordu ve ağzında koruması yoktu. Önce başka bir köpekle kavga ettiler. Adam daha sonra köpeğiyle bizim girişe geldi. Tasmasını bırakınca bebeğimize saldırdı. Yüzünü komple parçaladı, arkasından yetişmeye çalıştım yetişemedim. Benim de bacağıma ve koluma saldırdı. Kolumu bırakdı, 15-20 metre kadar sürükledi” dedi.

“HAYATI BOYUNCA TAŞIYACAĞI İZ KALACAK”

Bebeğinin durumunun iyiye gittiğini ancak hala korktuğunu belirten Kaçar, “Maalesef hayatı boyunca bu izleri taşıyacak. En ufak seste ağlamaya başlıyor. Travma yaşıyor. Bu cins köpekleri nasıl besliyorlarsa, sahip çıkmaları da şart. Şahsın ceza almasını istiyorum” diye konuştu.

Kaçar, şikayet sonrası köpeğin sahibinin denetimli serbestlikle serbest bırakıldığını da sözlerine ekledi.

“ELMACIK VE ÇENE KEMİĞİ GÖRÜNÜYORDU”

Anne Sevim Kaçar da, “Köpekle burun buruna geldik. Eşim bağırınca çocuğumu tutup kaldırdım. İlk başta bir şey görmedim ama sonra bakınca elmacık, çene kemiği görünüyordu, kulağı sallanıyordu. Eşimi de baya sürükledi” dedi.

Yorumlar 83 Yorum Var
 • sedat 23.10.2021 11:21
  Bu tip köpekleri besleyenler ve bu tip olaylarda ağır ceza çıkarmayan yetkililere hakkhakkımı helal etmiyorum
 • Hoca Nasrettin 23.10.2021 00:38
  Bu köpekler bir kaç köpeğin melezlemesinden saldırganlığı için elde edilmiş. Amaç silah olarak kullanmak. Bu nedenle bu tür köpek besleyenler in köpeğine sahip çıkmadığı bu gibi durumlarda ruhsatsız silah taşımak ve adam öldürmeye teşebbüs suçundan yargılanmalıdır.
 • hakan gardas 23.10.2021 00:13
  Bu tip köpekleri besliyenlere Allah bildigi gibi etsin, bunca insana korku ve zarar verdiniz.
 • Anadolu43 22.10.2021 23:28
  Bu köpekleri devlet toparlamalı. İki gün önce aynı şekilde kütahya bahçeli evlerde. Okul çıkışı parkta salıncak sallanan çocuğun ayağını ısırıp sahibi kaçıyor. Sonuç oradaki çocuklar ın şimdi psikolojisi bozuldu. Kendi çocuğumuzda dahil. Köpeğin sahibine küçük bir ceza tamam. Yani bu köpekler bir kaç çocuğu öldürdükten sonra mı toparlanacak.
 • soner 22.10.2021 23:21
  HAYVAN hakları savunucuları var da insan hakları savunucuları nerede?var olsun ülkemizde adelet denilen şey kapumbağa hızında ilerliyor
Daha fazla yorum görüntüle