Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Azerbaycan'da işgalden kurtarılan Birinci Ağalı Köyü'nü ziyaret etti. İlham Aliyev ile birlikte resmi tören ile karşılanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, özgürleştirilen topraklarda İstiklal Marşı ile karşılandı.

Son bir yılda üçüncü kez Azerbaycan'a gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Azerbaycanlı mevkidaşı İlham Aliyev ile birlikte ikili görüşme gerçekleştirecek. Söz konusu görüşmede iki ülke arasındaki iş birliği konuların daha da geliştirilmesinin yanı sıra bölgesel meseleler de ele alınacak.

FUZULİ HAVALİMANI'NIN AÇILIŞINA KATILDI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, özel uçak "TUR" ile Azerbaycan'a geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bulunduğu uçak, Azerbaycan'ın işgalden kurtardığı topraklarda inşa ettiği ilk havalimanı olan Fuzuli Uluslararası Havalimanı'na iniş yaptı. Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev tarafından karşılanan Erdoğan, Fuzuli Uluslararası Havalimanı'na inen ilk devlet başkanı oldu. Yeni havalimanının açılış kurdelesini kesen Erdoğan ve Aliyev, daha sonra havalimanı binasını gezip, yetkililerden bilgi aldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun ve Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın da Azerbaycan'a geldi.

Yorumlar 2 Yorum Var
  • Yavuz 26.10.2021 19:22
    Yaşasın Türk İslam birliği
  • Ali Veli 26.10.2021 17:26
    Şehitler ölmez ! 3000 Azerbaycan şehidini unutmayalım, unutturmayalım...