Kırıkkale'de hesabına yanlışlıkla 600 bin Türk lirası yatırıldığını fark eden bir kişi, banka ile iletişime geçerek parayı gerçek sahibine iade etti.

Kırıkkale'de yaşayan Emre Akçeşme (36), cüzi bir miktardaki parasını çekmek için ATM'ye gitti, hesabına yatırılan 600 bin Türk lirasını görünce şoke oldu. Tanımadığı bir kişi tarafından hesabına yatırılan yüklü miktardaki parayı gerçek sahibine iade etmek için banka ile iletişime geçti. Bankada işlemlerin ardından hata düzeltildi ve Emre Akçeşme'nin hesabındaki para sahibine iade edildi.

Başından geçen ilginç olayı İHA muhabirine anlatan Emre Akçeşme, borçlarının olmasına rağmen hesabına yatan 600 bin lirayı sahibine iade ettiğini söyledi.

"Hesaba baktım para 600 bin lira"

Borcundan dolayı aracını sattığını ve bir miktar para çekmek için bankamatiğe gittiğini ifade eden Akçeşme, "Biz her gün işe giderken ailemizle helalleşip gittiğimiz için bize sorun olmadı bu olay. Borcum vardı aracımı sattım. Parayı bankaya yatırdım. Borçlarımı dağıtmak için bankamatiğe geldiğimde çok afaki bir parayla karşılaştım, 600 bin lira kadar. Hesaba girdim çıktım tekrardan hesaba baktım para 600 bin lira. Orada nefsinle bir 10 saniye savaşıyorsun. Eğer nefsine yenik düşersen para senindir. Bize büyüklerimiz yalanı, dolanı, haramı öğretmediği için biz nefsimize yenik düşmedik. Çok şükür bize ait olmayan parayı bankayı arayıp, geri teslim ettik. Yaptığımız işten gururluyuz. Herkesin yapması gereken bir olay olduğunu düşünüyorum” dedi.


"Şoke oldum"

Nefsine yenik düşmediğini belirten Akçeşme, "Bankamatiği gördüm orada bir 10 saniye dünya durdu. Şoke oldum. Şoke olunca böyle hesaba yeninden girip çıkıyorsun, bakıyorsun para duruyor mu diye. Para senin değil, bizde herkesin yapması gereken olayı yaptık. Dünya duruyor 10 saniye. Eğer nefsime yenik düşersen para senin. Çok şükür biz nefsimize yenik düşmedik. Parayı da geri iade ettik" diye konuştu.

Yorumlar 52 Yorum Var
 • Memo can 09.11.2021 00:43
  Helal lokma yemek ibadetim 9/10 dur helal olsun
 • ben 08.11.2021 22:38
  Dünyanın hala dönmesinin sebebi. Rabbim nefsime yenik düşürmesin.
 • Birol 08.11.2021 22:32
  O parayı yedirmezler,zorla alırlar şudur budur diye bir sürü yorum yazanlar....Zorla alamazlar bir,olay mahkemelik olur iki,üzerinde mal varlığı yoksa birşey alamazlar üç,yatacağı en fazla iki üç yıl hapis cezası olur dört,çoğu insan o para için bu cezayı yatmaya göze alır beş,adam gerçekten nefsini ve şeytanı ezmiş herkesin yapabileceği birşey değil altı.
 • Birol 08.11.2021 22:22
  Sınavdan başarılı çıkmış.Zor bir karar,biliyorum benimde başıma geldi aynı olay.Resmen şeytanla çarpışıyorsun.Tebrik ederim.
 • Deli Kadir 08.11.2021 21:20
  Remzi kesin Yozgatlıdır.
Daha fazla yorum görüntüle