Hulki Cevizoğlu, Kemal Kılıçdaroğlu'nun helallaşme çıkışı hakkında dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Sosyolog-Gazeteci Hulki Cevizoğlu, CNN Türk'te katıldığı Akıl Çemberi programında, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Hatalarımız ile yüzleşeceğiz" açıklamasını değerlendirdi.

Cevizoğlu, Kılıçdaroğlu'nun partiden atılması gerektiğini savundu.

''KILIÇDAROĞLU PARTİDEN ATILMA SUÇLARI İŞLEMİŞTİR''

CHP'nin tüzüğünden maddeler okuyan Cevizoğlu şu sözlerle devam etti:

"Kemal Kılıçdaroğlu CHP tüzüğüne göre, kınama ve partiden atılma suçları işlemiştir. Ekmeleddin İhsanoğlu'nun aday gösterildiği tarihten itibaren  Kemal Bey'in partiden atılma süreci başlamıştır.

''KILIÇDAROĞLU KENDİNİ DİSİPLİN KURULUNA SEVK ETMELİDİR''

Parti tüzüğüne göre, ilkelere uymayan siyaset yapmak, başka adayı desteklemek ve kendi adayını desteklememek partiden ihraç sebebidir. Kılıçdaroğlu, Muharrem İnce'ye destek vermemiştir. Somut ve nesnel olarak bu sabittir. Bunu hem CHP yöneticileri hem Muharrem İnce teyit etmiştir. Bu şartlarda Kemal beyin adaletli davranarak partiden ihracı için kendini disiplin kuruluna sevk edilmesini sağlamalıdır.

''PARTİDEN ATILMALIDIR''

Adalet böyle olur, Ankara'dan İstanbul'a yürüyüş yapmasına gerek yok, bunu oturduğu yerden yapabilir. Kemal Kılıçdaroğlu, disiplin kuruluna verilip partiden atılmalıdır." ifadelerini kullandı.

 

Yorumlar 19 Yorum Var
 • Realist 17.11.2021 14:38
  Önderimiz Atatürk adına ve CHP nin koltuğuna bu adamın oturtulmasına müsade eden seçmen adına üzülüyorum.Siyasetin yüzkarası....
 • Memleket 17.11.2021 14:02
  Hulki bey yerden göge kadar haklı ama olmaz chpe ya kitap firlatacak yada kaset çıkaracak. Kemal beyin arkasına baktığımızda yerine gelecek kim var? al birini vur ötekine.
 • Realist 17.11.2021 13:38
  TC. Vatandaşlığından çıkartılmalıdır.
 • Vatandaş 17.11.2021 13:17
  Biz memnunuz atılmasın cehapeden, o bize çalışıyor farkında olmadan
 • HRK 17.11.2021 13:13
  Kılıçdaroğlu için 2010 2021 aradan 11 yıl geçmiş nüfus 72 mil. dan 84 mil. çıkmış nüfusun artış hızı %16 2010 yılında CHP nin oy oranı %26 bugün 2021 oy oranı %24 Nüfus artmış, 11 yıl geçmiş muhalefetsin iktidar yıpranması yok oy oranın hiç yerinden oynamamış üstelik % 2 düşmüş. Kılıçdaroğlu sinerjisi %2 Yıpranma payı %2 Nüfus artışından kaynaklı çalışmaya bağlı doğal oy artışı oranı %5 ŞU AN CHP % 35 CİVARINDA OYA SAHİP OLMALIYDI AMA NE : %24 SEN BU PARTİYİ YÜCELTEMEMİŞSİN ÇALIŞMAMIŞSIN YATMIŞSIN İSTİFA ET BU KADAR BASİT Üstüne üstlük siyasete yalanı, küfürü, vatana ihaneti soktun toplumu zehirledin Lanet olsun sana ve senin siyasetine Hülki Bey haklı
Daha fazla yorum görüntüle