Türkiye'yi savunma sanayii alanında yakalamak için ABD ve Fransa'dan uçak, gemi siparişleri veren Atina, Ankara'ya ulaşamayınca adeta isyan etti. Yunan basını "Silahlanma yarışı bizi batıracak" manşetleri atmaya başladı.

Türkiye'nin savunma sanayii alanında attığı adımlar, Yunanistan tarafından takip edilmeye devam ediliyor. Yerli ve milli teknolojilerin tamamı Yunan basınında karşılık bulurken, Atina'nın Türkiye'yi yakalama adına attığı adımları eleştirdi, adeta isyan bayrağı çekti.

"NÜKLEER SİLAH MI SİPARİŞ EDECEĞİZ?"

Yunan News 24/7'de  "Yunanistan-Fransa, İspanya-Türkiye: Silah Rekabeti İflasa Yol Açıyor" başlıklı bir haber yayımladı. Gazeteci George Karelya imzasını taşıyan yazıda, Atina hükümetine Türkiye ile silah rekabetine karşı, "Uçak ve fırkateyn aldık, Türkiye uçak gemisi yapıyor. Bundan sonra ne yapacağız? Nükleer silah mı sipariş edeceğiz?" diye sordu.

"TÜRKİYE'Yİ YAKALADIK SANDIK"

Türkiye'yi yakalamak için yapılan uçak ve savaş gemisi hamlelerine karşılık Ankara'nın güç alanına ulaşılamayacağına değinilen yazıda şu ifadeleri kullanıldı:

Fransa ile uçak ve fırkateyn alımı için dev bir anlaşma imzalandığında bunu sevinç ve şenlik içinde karşıladık. Türkiye'yi uyurken yakaladığımızı düşündük. Türkiye'nin buna karşılık vereceğini söyleyenler kulak ardı edildi.

KILIÇDAROĞLU DETAYI

Yazıda Kılıçdaroğlu ile de ilgili şu detay dikkat çekti:

"Aslında Türkiye ile ilişkilerimizin tek çıkış yolu sürekli ve yıkıcı silahlanma yarışı değildir. Türkiye'deki muhalefetin lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun Türkiye'nin bir sonraki lideri olması muhtemel."

Yorumlar 2 Yorum Var
  • Ömer 23.11.2021 14:25
    Never
  • Deniz. 23.11.2021 03:19
    Kılıçdaroğlu,Türkiye için kabus başta Amerika olmak üzere bütün Türkiye düşmanları için umut.