Kör farenin toprağı kazma anı kameraya yansıdı.Kör farenin toprağı kazma anı kameraya yansıdı.Doğada gözlerinin üstü deriyle örtülü olmasından dolayı ilgi çeken kör farenin (Spalax leucodon) toprağı kazma anı kameralara yansıdı. Kente bağlı Pınarbaşı köyünde yaşayan vatandaşlar, kırsal alanda ne olduklarını bilmedikleri bir canlı buldu. Bu canlıyı önce kirpi zanneden köylüler, bir süre sonra hayvanın gözlerinin olmadığını görünce kör fare olduğunu anladı. Vatandaşlarca bunun üzerine serbest bırakılan kör farenin, toprağı kazıp içine saklanması çevredekilerce ilgiyle izlendi. Kemirgenler ailesinden olan, bitki kökü ve böceklerle beslenen, toprağı kazarken oluşturduğu toprak kümeleriyle bilinen kör farenin bir süre sonra toprağın derinliklerine girerek gözden kaybolması  görüntülendi.

 

Yorumlar 8 Yorum Var
 • ali 24.11.2021 15:32
  köstebekle kör fare arasında dağlar kadar fark var bu gördüğümüz kör fare ancak halk arasında yanlış bilindiği için ben dahil herkes buna köstebek diyor :))
 • irfan 24.11.2021 14:18
  ben tam türkçesini söyleyeyim anadoluda bu hayvana KÖSNÜ derler bunda şaşıracak ne var anlamıyorum
 • istanbullu ekrem 24.11.2021 13:04
  köstebek zaten kördür sasiracak ne var bunda
 • vay be arkadaş 23.11.2021 21:24
  köstebek yakalama fakları var O GÜN al ve bahcede nereye tepe yapıysa orayı kaz ve kur sonra kesin yakalanır eyer bu köstebek yakalama demir fak bulamassan şöyle yap..köstebek bahcede böle tepe yerler yapar toprağı kabartır orayı iyice bir bel ve kürekle aç geliş gidiş delğini görürsün oraya salça kutusu koy ve güneş görmesin tepe gibi taş koy laylonla kapa toprakla 1 gün bekle sonra git bak kesin düşmüştür
 • Harunn 23.11.2021 12:36
  FARE DEGIL ==> KÖSTEBEK
Daha fazla yorum görüntüle