CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 'helalleşme' çağrısına Terör örgütü PKK'nın elebaşlarından Mustafa Karasu yanıt verdi. Terörist Karasu, 'Biz helalleşmeye hazırız ama kuru kuruya olmaz. Özerklik istiyoruz.' dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tartışmaya neden olan 'helalleşme' çağrısının kim ve hangi grupları kapsadığını açıklarken "Diyarbakır hapishanesi mahkumlarıyla helalleşeceğiz." ifadesini kullandı.

Terör örgütü PKK'nın elebaşlarından Mustafa Karasu, Kılıçdaroğlu'nun bu çağrısını değerlendirdi.

CHP'DEN ÖZERKLİK TALEBİ

"Kılıçdaroğlu iyi bir konuya değindi bir helalleşme olmalı." diyen terörist başı, "Helalleşme olacaksa Kürdün öz yönetimi tanınacak. Özerkliği tanınacak." ifadelerini kullandı.

"KÜRT HALKININ VARLIĞI TANINMALIDIR"

Helalleşmeye hazır oldukların ama bunun öyle kuru kuruya olamayacağını söyleyen Karasu, "Helalleşme olacaksa Kürt halkının varlığı özgürlüğü tanınmalıdır. Helalleşme olacaksa böyle olmalıdır. Böyle helalleşmeye biz varız. Helalleşebiliriz. Türkiye sınırları içinde özgür ve demokratik yaşamak istiyoruz. Kürt halkının talebi bu." diye konuştu.

Yorumlar 71 Yorum Var
 • harakiri 24.11.2021 20:38
  Sen kürtmüsün ? değilsin.. ermeni olduğun kesin...ermeninin kürd halkının hakkını istemesi garib deyil mi...samimi değilsiniz...ABD ,AB ve ingilizin devşirmesisiniz.emperyalizm adına çalışıyorsunuz. Kürtler,sana inanacak kadar aptal değil...senin derdin Erivana yardım etmek...azerbaycan ermenistan arasındaki savaşta, neden ermenistana yardıma gittiniz ..azerbaycanlilar ile kürtlerin ne sorunu olabilir ...
 • Şerif bektes 24.11.2021 20:34
  Sen kafanı çıkar maradan sana özel özerklik verirler ozaman helal lesirsin sihalarla memnun olursun herhalde
 • Muzaffer 24.11.2021 20:32
  İnşallah sihalarla tez zamanda tanışırsın özgürleşir uçarsın
 • Muzaffer 24.11.2021 20:29
  Demekki helalleşmeleri bile oyun pis herifler
 • Adil 24.11.2021 19:45
  Çok istiyorsanız chp'nizide yanınıza alıp sınırlarımızdan uzak bir yerde istediğiniz özerk devletinizi kurun. Türkiye Cumhuriyeti toprakları üzerinde eşitlikçi tek tip vatandaşlık geçerlidir.
Daha fazla yorum görüntüle