Esenyurt'ta bir mahalleye dadanan hırsızlar, çok sayıda aracın dört lastiğini jantları ile birlikte çaldı. Yaşananlar İlyas Salman ve Şener Şen'in başrollerini oynadığı Çiçek Abbas filmindeki hırsızlık sahnesini akıllara getirirken, araçların o halleri vatandaşların cep telefonu kamerasına yansıdı.

Esenyurt’ta film sahnelerini aratmayan hırsızlık görenleri şaşkına çevirdi. Geçtiğimiz cumartesi günü Örnek Mahallesi’nde yaşanan olayda mahalleye dadanan bir grup hırsız, sabah saatlerinde gözüne kestirdiği araçların dört lastiğini jantları ile birlikte çaldı. Araçların altına da taş koyarak sabitleyen hırsızlar ise geride hiçbir iz bırakmadan kayıplara karıştı. Sabah saatlerinde durumun farkına varan araç sahipleri neye uğradığını şaşırırken, durumu yetkililere haber verdi. Polis ekipleri olayla ilgili çalışma başlattı. Yaşanan hırsızlık ise Yeşilçam’ın önde gelen yapımlarından İlyas Salman ve Şener Şen’in başrollerini oynadığı Çiçek Abbas filmindeki hırsızlık sahnesini akıllara getirdi. Yaşanan o hırsızlık anlarından geriye ise sahiplerinin taş üzerine oturtulmuş araçlarını çektiği videolar kaldı.

“Emek bu kadar ucuz mu?”
Yaşanan hırsızlık hakkında konuşan araç sahibi Gökhan Dinç, “Dün akşam aracımı park ettim ve evime gittim. Sabah geldiğimde ise aracımı taş üstüne oturtulmuş ve sıfır lastikleri ile birlikte jantları çalınmış halde buldum. Yazık günah yani ne diyebilirim. Çalışıyoruz, çabalıyoruz emeğimizle bu araçları alıyoruz. Düşünsenize gecenin bir saati işten geliyorsunuz ve aracınızı park ediyorsunuz, sabah kalktığınızda ise bu manzara ile güne başlıyorsunuz. Yani bu kadar ucuz mu emek ne diyebilirim ki. Aracım sıfır araçtı. Lastikleri yeniydi ve 4-5 bin TL gibi bir tutarı vardı. Jantlar ise değeri 2-3 bin TL arasında değişiyor. Yani en azından 15 bin TL gibi bir zararım var. Maddi zararı da geçtim can sıkıntısı yetiyor insana. Benim annem engelli, bu araç onun rahatı için vardı. Buradan hırsızlara sesleniyorum. Siz bu aracı bu hale getirerek engelli bir kadının kolunu kanadını kırdınız” dedi.
Olay hakkında konuşan bir başka araç sahibi İbrahim Eraslan, “Dün arabamızı buraya park ettik ve geldiğimizde arabamız bu haldeydi. Ne diyeyim ki, diyecek bir şey yok yani. Polis ekipleri geldi ve parmak izi aldı. Olayla ilgili inceleme başlattı. Bu yaşanan hırsızlık ise burada tek değil, bu bölgede buna benzer 4-5 farklı hırsızlık daha olmuş. Olan oldu artık. İnşallah kısa sürede bulunurlar” dedi.
 

Yorumlar 28 Yorum Var
 • zafer 29.11.2021 11:30
  anti münafık denen müptezel, hırsızlık iyi bir şey değil mazereti de olmaz ancak hırsızlığı bir iktidara yüklemekte soysuzluktur. Bırak Türkiyeyi dünyada hiç bir iktidar hırsızlığı teşvik etmez veya onun için var olmaz. Bu iktidar öncesi bunlar olmuyormuydu, 16 banka nasıl batırıldı bay dürüst adam, halkın milyerlarca lirası nasıl kaçırıldı ,Fetö hırsızları yüzünden İslamı suçlayabilirmisin. veya İtalyaya git ,eğer dikkatli olmazsan Roma hava alanında 15 dakika içinde cüzdenını kaptırabilirsin. Şimdi btün İtalyanlar hırsız mı oldu veya İtalyan hükümeti hırsız mı oluyor. Böyle hırsızlıklar dünyanın her yerinde yaşanıyor, asıl sorun Yargıda ,bunlara gereken cezayı verecek onlar.
 • Hans 28.11.2021 19:28
  Hepsi arsız yüzsüz, ısmarlama hırsızlık bunları verecem, elektrikli sandalyeye...?
 • anti-münafik- 28.11.2021 17:19
  avrupa bizi kiskaniyor caklmak dolandirmak haram yemek siradan olmus , moda olmus, akp ile cag atliyoruz dünya bizi kiskaniyor fakir calmasini bilmedigi icin fakir dediler calmak aliskanlik olmus simdi bu lastikleri calanlar zenginmi oldu
 • Emekli Polis 28.11.2021 17:02
  O mahallenin karakol amirinin boynu devrilsin !!! Maaş almak için mi polis oldun ? Kanunların yetersiz ve boşluk bıraktığı yerde, sen insiyatif kullanacaksın ekibinle. Kanunlar arasındaki boşlukları zekanla değerlendireceksin ! Göreve başlarken neden bu görevi aldığını unutmayacaksın .
 • Mahmut 28.11.2021 16:55
  Bunu otopark mafyası yapıyor
Daha fazla yorum görüntüle