Avrupa’da günden güne artan İslamofobi, Müslümanların ibadetlerine müdahale etme noktasına kadar vardı. Sözde “demokrasinin beşiği” olarak nitelendirilen İngiltere’nin Londra şehrinde metroda sessiz bir şekilde Kur’an okuyan bir yolcu, İslam düşmanı ırkçı bir yolcunun sözlü tacizine uğradı.

Skandal olay, geçtiğimiz günlerde Tower Hill yakınlarındaki District hattında meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, yumuşak bir tonla Kur'an okuyan kişiye birden bağırmaya başlayan ve “Burası Hristiyan bir ülke. Bizim görgü kurallarımıza ve işlerimizi yapma şeklimize uygun davranın” diye çıkışan hazımsız İngiliz, karşısındaki kişiye ayrıca “Saygın yok. Mahremiyetimi ve alanımı ihlal ettin. Ben buradaydım ve ‘Yapabilir miyim’ diye sorma nezaketini bile göstermedin" diyerek yavuz hırsızlığa soyundu.

Yaşadığı şokla ilgili konuşan Müslüman ise “O kişi, beni en temel hakkımdan mahrum etmek istedi. Birçok kez onu görmezden gelmeye çalıştım. Tek istediğim her sabah yaptığım gibi Kur’an'ımı okumaktı. Onun ideolojisi ve eylemlerinin başkaları üzerinde büyük etkisi olabileceğini düşünüyorum. Umarım hatalarını anlar ve yolunu değiştirir. Allah onu doğru yola iletsin” dedi.

İngiliz Ulaştırma Polisi olayı araştırdıklarını söyledi ancak daha fazla açıklama yapmadı.

Yeni Akit Gazetesi / Münübe Yılmaz

Yorumlar 94 Yorum Var
 • ABDOUL OMAR 02.12.2021 22:07
  Türkiye çohğ güzel
 • Taha 02.12.2021 08:11
  Ne yazık ki yıllarca İslam'a sancaktarlık yapmış memleketimizde aynı olay yaşansa tepkiler daha sert olur hatta okuyan kişi vasıtadan inmek zorunda bırakılır veya susturulur. Maalesef saygı ve özgürlük adı altında İslamla ilgili olmayacak her şeyin memleketimizde itibarı olur hale geldi. Sonra "Başımzıdan bela eksik olmuyor!" nasıl olsun be kardeşim Allah'ın dini önceden en güzel yaşandığı beldede hakir görülüyor, bu dini yaşayanlar gerici, yobaz gibi isimlerle yaftalanıyor. Allah sonumuzu hayr eylesin...
 • Ayşe 01.12.2021 22:58
  Buda bişey mi bence o Kur'an ı izmirde otobüste okusun bakalım ne olur..
 • Türkiye 2023. 01.12.2021 21:32
  Lütfen böyle rast gele viedo görüntülerine alet olmayalım, her ağızdan her kafadan İslamin incimesine fırsat doğuyor,, İngiliz söyle yapıyormuş böyle yapıyormuş, diyip sulandirmayalim, arkadaş kuran okumada gerçek samimi ise okunan yerde, Mübarek kuran, in saygı gösterilen dinlemeye açık olan yerlerde okusun bizde Amin diyelim, Gaziantep ❤️❤️❤️
 • Vatandas 01.12.2021 21:25
  Oda bir sey mi burada daha azginlari kuran dusmanlari var.
Daha fazla yorum görüntüle