Olay, Kocaeli’nin Darıca ilçesi Fevzi Çakmak Mahallesi Dr. Zeki Acar Caddesi üzerinde bulunan Aslan Çimento Teknik ve Endüstri Meslek Lisesinde meydana geldi.

Edinilen bilgiye göre, okul saatinde lisenin bahçesine beslenmesi yasak olan başıboş bir pitbull girdi. Bunun üzerine öğrenciler büyük panik yaşadı.

Korkuyla etrafa koşuşan öğrencileri kovalayarak yakaladığını ısıran pitbull, M.O., P.A., T.A.,S.S., ve A.S., isimli 5 öğrenciyi yaraladı.

Olayın ardından yetkililer durumu 112 Acil Çağrı Merkezi’ne ve Darıca Belediyesi’ne bildirdi. İhbar üzerine adrese sağlık ve polis ekipleri sevk edildi.

Kısa sürede adrese ulaşan sağlık ekipleri, vücudunun çeşitli yerlerinden yaralanan öğrencilere ilk müdahaleyi olay yerinde yaptı.

Daha sonra yaralı öğrenciler, ambulansa alınarak tedavi edilmek üzere Darıca Farabi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı.

Polis ekipleri olayla ilgili inceleme başlatırken, olay yerine gelen Darıca Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı Hayvan Sağlığı ve Refahı Ekibi, köpeği yakalayarak barınağa götürdü.

Yorumlar 15 Yorum Var
 • zafer gülten 02.12.2021 14:34
  iyide köpeğin kimseye saldırıp ısırdığını görmedim videoda,köpek insanlardan daha çok korkmuş ve ürkmüş.köpeğe barınakta uyutup öldürürlerse yazık günah,oda bi can,
 • vtd34 02.12.2021 13:44
  nerede saldırmış öyle olsa ambulans olur köpek kendini sevdiriyor boş yere alğı yapmayın,sanki dünya tek sizin zübükler
 • Zaza 02.12.2021 13:43
  Bu itleri besleyenleride it gibi bağlayıp sokak sokak gezdirmek lazım.
 • orhan 02.12.2021 13:42
  Sahiplerine adam gibi ceza vermedikçe meydana gelen sorunların müsebbibi tedbir almayan idarecilerdedir.
 • Kamil 02.12.2021 13:24
  Allah cc öğretmenlerimize yardım etsin.
Daha fazla yorum görüntüle