13 Eylül 2021 tarihinde vefat eden Oğuzhan Asiltürk Milli Görüş Hareketinin ve Saadet Partisinin yüksek istişare kurulu başkanıydı. Uzun yıllar İçişleri Bakanlığı yapan Oğuzhan Asiltürk Merhum Necmettin Erbakan Hoca’nın en yakın yol arkadaşıydı. 

Çankaya Belediye Meclisinde bir açıklama yapan AK Parti Çankaya Belediye Meclis Üyesi Murat Akca, “Oğuzhan Asiltürk İsminin bir parka verilmesine neden oy çokluğu i ile hayır dediniz. Konuyu bir dakika bile müzakere etmediniz. Çoğunluğumuz var biz istediğimizi yaparız mı diyorsunuz.” dedi. 

Konuyla ilgili Millet Haber Ajansına bir açıklama yapan Murat Akça “ CHP’nin ne kadar ideolojik bir parti olduğunu bir kez daha gördük. Muhafazakar bir isim olan Asiltürk ismine tahammül edemediler. Buradan Saadet Partili kardeşlerime sesleniyorum. Hani nerede ortaklık. Hani nerede anlayış. Hani nerede hoşgörü. Oğuzhan Asiltürk beyin adını CHP yönetimi bir parka bile vermedi. Bu bağnazlığı görün. Gerçekleri görün. Bu konuda çıkın iki satır açıklama yapın“ dedi.

Yorumlar 0 Yorum Var