İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Ankara’da Nazım Hikmet Kültür Merkezi’nde düzenlenen üye katılım törenine katıldı.

Akşener yaptığı konuşmada, 28 Şubat'a atıfta bulunarak, ''Başı açık kadın başı kapalı kadının başörtüsüne elini uzatmadı." açıklamasında bulundu.  Burada yaptığı konuşmada Akşener, kendisinin İçişleri Bakanı olduğu 28 Şubat dönemine atıfta bulunarak "Kadının başörtüsü üzerinden bir kavga vardı ’başı açık, kapalı’ diye. O zaman o kadınlar birbirlerine düşmediler. Başı açık kadın başı kapalı kadının başörtüsüne elini uzatmadı." açıklamasında bulundu.

İÇİŞLERİ BAKANI OLDUĞU DÖNEMİ UNUTTU

Akşener'in bu sözleri Cumhuriyet Üniversitesi Sivas Hemşirelik Meslek Yüksekokulu mezuniyet törenindeki saldırıyı akıllara getirdi. Başörtülü oldukları için törene katılmalarına izin verilmeyen öğrenciler Zöhre Kınık ve Hülya Öztaş, "Kes sesini. Konuşmaya hakkın yok" denilerek sahneden indirilmişti.

Akşener ise o dönemde yaptığı bir açıklamada 28 Şubat kararları için 'Uygulanması gerektiğine gönülden inanıyorum, kıyafet yasası da uygulanacak' demişti.

Yorumlar 4 Yorum Var
 • abdullah 07.12.2021 10:48
  28 şubatta asker merali yağlı kazığa oturtacaktı. o aklına geliyordur. o yüzden unutmuş gibi yapıyordur.
 • Hocana git 07.12.2021 01:12
  Bu kadının beyninden geçmişinin silmişler, silip atmışlar.
 • Emre Arif 07.12.2021 00:15
  Chp yancısı Satılık münafık süleymancılar ,saadetçiler gurur duysun
 • Cafer58 06.12.2021 04:53
  Dinlerken hüngür hüngür ağladım. Zülmün böylesi.