CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, TBMM'de bütçe görüşmelerinde konuştu. Kılıçdaroğlu, konuşması sırasında çirkin bir el hareketi kullandı, AK Parti Milletvekilleri sert tepki gösterdi.

CHP'DEN ŞAKA GİBİ SAVUNMA!

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Kılıçdaroğlu'nun tepki çeken el hareketiyle ilgili şu açıklamayı yaptı:

"Genel Başkanımız elini elinin sırtına vurmuştur. Sırtına yük bindirmek anlamındaki vücut dilidir. Sesle birlikte görüntüyü değerlendirdiğimizde gördük. CHP olarak şunu ifade etmek isteriz: Genel Başkan'ın orada göstermiş olduğu cümlede vücut dilinin hiçbir gruba ve Meclis'e yönelik olmadığı, hepimizin Meclis'te kullandığı vücut dilinden bağımsız olmadığını ifade ederiz. Kişinin karakteriyle mütenasip olduğundan Sayın Genel Başkanımızın hiçbir grup ve Meclis'e yönelik böyle bir davranışta bulunmayacağının tüm gruplara bilgisini sunarız." 

MAHİR ÜNAL: KINAMA CEZASI GEREKİYOR

AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal da Kılıçdaroğlu'na şu sözlerle tepki gösterdi: 

Bir Genel Başkan'ın kürsüde genel ahlak kurallarına aykırı bir şekilde, iç tüzük 160'a göre kaba ve yaralıyıcı sözler sarf etmiştir. Kınama cezasını gerektiriyor. Bizi izleyen hanımefendiler, çocuklar, ben kendi adıma yaptığı hareketten utandım. 

"YAŞ 72!"

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan da şu açıklamayı yaptı: 

Yaşı 72! En büyük 2. partinin genel başkanı! Kaset kumpasıyla da olsa Atatürk'ün oturduğu koltukta! Yaptığı hareket bu! Kendisi adına utanmaktan biz yorulduk. Diyecek lafımız yok!

Yorumlar 508 Yorum Var
 • sedat kalfa 09.12.2021 20:19
  engin özkoç a helal olsun cansiperane başkanını savunuyor .. KEDİ DİR KEDİ
 • Musa 08.12.2021 20:59
  yarın iktidar olduklarında aynı yalan savumları yapacaklar o yüzden reisin adamlığına mertliğine hayranım gel velakin bu nankör millete reisin mertliği çok fazla
 • adem 08.12.2021 09:05
  edepsizden biraz edep öğren ey millet!
 • Hamidiye Süvarisi 08.12.2021 07:39
  Edepsizler halen edepsizliği edepsizce savunuyor.
 • Zeybek 07.12.2021 21:20
  Kılıçdaroğlu 'nun yaptığı o hareketle sıkıntısı var ! Beden diline yansımış !
Daha fazla yorum görüntüle