9-11 Şubat 2022 tarihleri arasında yapılacak İstanbul Fashion Connection Hazır Giyim ve Moda Fuarı 4 kıtadan binlerce alıcıyı İstanbul’da buluşturacak.

İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHKİB) ile İstanbul Ticaret Odası (İTO) işbirliğinde 9-11 Şubat 2022 tarihleri arasında düzenlenecek İstanbul Fashion Connection Hazır Giyim ve Moda Fuarı’nın (IFCO) tanıtım toplantısı İstanbul’da gerçekleşti. Fuara İTO Başkanı Şekib Avdagiç ve İHKİB Başkanı Mustafa Gültepe’nin yanı sıra çok sayıda sektör temsilcisi katıldı.

İstanbul’u dünyanın en önemli moda merkezlerinden biri haline getirmeyi hedefleyen İHKİB’in İTO işbirliği ile düzenleyeceği fuarı 4 kıtadan binlerce alıcının ziyaret etmesi bekleniyor. Sektör temsilcileri fuarda yabancı alıcılarla buluşarak işbirlikleri yapma fırsatı da yakalayacak.
Fuarın tanıtım toplantısında konuşan İHKİB Başkanı Mustafa Gültepe, hazır giyim ve konfeksiyon sektörünün katma değerli üretimi, istihdama katkısı, ihracatı ve net döviz getirisi ile Türkiye’nin stratejik sektörlerinden biri olduğunu vurguladı.

Gültepe: ‘‘2022’de 23 milyar dolarlık ihracat hedefliyoruz’’

Yorumlar 0 Yorum Var