Öldürülen PKK'lı teröristin cep telefonu incelemesinde HDP Milletvekili Semra Güzel ile fotoğraflarının bulunması, kamuoyunun gündemine oturdu.

Terörist Volkan Bora'nın, Güzel ile terör kampında çekilmiş fotoğraflarının basına yansıması üzerine HDP'li vekilin dokunulmazlığının kaldırılması istemiyle düzenlenen Cumhurbaşkanlığ fezlekesi, TBMM'ye ulaştı.

Bugün de o fotoğraflar, HDP'nin seçim ortağı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na soruldu.

"SORDUM BU FOTOĞRAFLAR NE ZAMAN ÇEKİLDİ"
"HDP'li milletvekilinin teröristle fotoğraflarına neden susuyorsunuz?" eleştirilerine yanıt veren CHP Lideri Kılıçdaroğlu,  "Bu fotoğrafı gördüğümde sordum ne zaman çekilmiş diye; İmralı ile açılım (Çözüm) döneminde çekilmiş. Dolayısıyla bu fotoğrafın muhatabı doğrudan doğruya Erdoğan'dır. Bu fotoğraflar çekilirken ülkede ne oluyordu sorulması lazım." ifadelerini kullandı.

FOTOĞRAFLAR 2017'DE ÇEKİLDİ
Ancak HDP ve CHP'nin iddialarının aksine Semra Güzel'in PKK'lı terörist Volkan Boro ile olan fotoğraflarının, İmralı ile olan çözüm sürecinde değil 2017 yılında çekildiği ortaya çıktı.

Çözüm süreci ise resmi olarak 2013 yılında başlayıp 2015 yılında sona erdi.

AK PARTİ'Lİ DAĞ'DAN KILIÇDAROĞLU'NA TEPKİ

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, Kılıçdaroğlu'na tepki gösterdi. Dağ, "Kılıçdaroğlu'nun ipi Kandil'in elindedir. CHP Genel Başkanı’na, HDP'li bir vekilin terör kampında teröristle olan münasebeti soruluyor. Kendisi HDP ile kurduğu ilişkiye o kadar bağlı ki buna bile tepki gösteremiyor. Yine "Erdoğan suçlu" diyor. Bu, taca atılacak bir konu değil. Askerlerimizi şehit eden bir teröristin sevgilisi olarak terör kamplarında fotoğrafları ortaya çıkan bir milletvekiline tepki gösteremeyen siyasetçinin bu millete söyleyeceği sözlerinin hiçbir hükmü yoktur. Yazık, acınası halde!" ifadelerini kullandı. 

Yorumlar 396 Yorum Var
 • Adsız Kahraman 19.01.2022 20:46
  bunlara inanıp oy verenlere acımak lazım hallerine gülermisin ağlarmısın
 • ADNAN 18.01.2022 12:09
  bu adam tam idamlık idam geri gelsiiiiinnnnn
 • emre 18.01.2022 01:32
  bununu da ERDOĞANA bağladı helal olsun
 • Teknisyen 17.01.2022 23:36
  Yerin dibine batsın senin siyasetin kasetçi kemal
 • Emrehan 16.01.2022 14:57
  Allahu Teala seni öyle bir bela ile imtihan etsin ki şu haline daha ölmeden pişman olasın imana gelesin kemal
Daha fazla yorum görüntüle