AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, gündemin sıcak başlıklarını TRT Haber Özel Röportajında değerlendirdi. Kurtulmuş, CHP'li Özgür Özel'in dini hedef alan sözlerine tepki gösterdi.

Kurtulmuş, ''En son bir grup başkanvekilinin kalkıp 4-6 yaş arasındaki çocuklarımızın eğitimi için orta çağ zihniyeti demesi bununla yetinmeyip fizikten ne anlarlar, matematikten ne anlarlar bunlar tam bir karanlıktır demesi tam bir zırcahilliktir.'' ifadelerini kullandı.

Kurtulmuş açıklamalarından önemli başlıklar;

Biz seçimi bir kere her halükarda 2023'ün Haziran ayında olacak. Erken seçim tartışmalarıyla Türkiye'nin gündeminin meşgul edilmesini doğru bulmayız. Biz parti olarak da her zaman seçime hazır vaziyette çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Çok yoğun bir şekilde, haftanın her günü arkadaşlarımız sahada çalışmaya devam ediyor. Bakanlarımız, partimizin genel başkan yardımcıları, zaten Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız, sürekli sahada farklı illeri dolaşarak hem teşkilatlarımızı hazır hale getiriyoruz hem vatandaşlarımız arasında isteklerini, taleplerini, beklentilerini, tenkitleri varsa bunları dinliyoruz. Toplumun farklı kesimlerine dokunarak 2023'ün hazırlıklarını, hemen ardından gelecek olan 2024’ün hazırlıklarına başlamış vaziyetteyiz.

AK PARTİ BİRİNCİ PARTİ

Türkiye’deki şu anda yapılan bütün kamuoyu yoklamalarında AK Parti birinci partidir. Zor bir dönemden geçiyor muyuz, geçiyoruz. Dünyada pandemiyle birlikte başlayan, hemen hemen bütün ülkelerde ekonomik anlamda, toplumsal alanda ciddi sıkıntıların olduğu bir dönemden geçtik. Türkiye de bundan bir şekilde etkilendi. Geçen süreç içerisinde özellikle aralık ayında yaşadığımız dövizdeki aşırı dalgalanmalar ve bunun ortaya çıkarmış olduğu hayat pahalılığının vermiş olduğu bir takım vatandaşımızın üzerindeki olumsuz etkileri biliyoruz. Ama sonuç itibarıyla da burada bu etkilerin ortadan kaldırılması için samimiyetle, gayretle bir mücadele verildiğini vatandaşımız da görüyor. Bu anlamda dövizin tekrar aşağıya doğru gelmeye başlamış olması, Türkiye’de asgari ücrette vatandaşımıza çok güçlü bir desteğin verilmesi, devlet memurlarının maaşlarının artırılması, aynı zamanda temmuz ayında yeniden güncelleneceğinin Cumhurbaşkanımız tarafından bir kez daha ifade edilmesi, yani şu muhalefet propaganda yapmaya çalışıyor ama şu anda yaşanan eksiklikler, olumsuzluklar neyse bunların hepsinin farkındayız. Bunun giderilebilmesi için bütün imkanları seferber ederek vatandaşımızın hayat pahalılığı karşısında alım gücünün azalmaması için ne yapılması gerekiyorsa onu yapmaya çalışıyoruz.

DEMOKRASİYLE TERÖRÜ YAN YANA GEİTMEK EN BÜYÜK DÜŞMANLIKTIR

Dünyanın hiçbir yerinde silahla, bombayla, terörle, anarşiyle demokrasi yan yana durmaz. Ben demokratım ama silahla bunu yapacağım, olmaz. Bomba patlatacağım, adam öldüreceğim, dağda mücadele vereceğim ama ben demokratım, olmaz. Dünyanın hiçbir ülkesinde olmaz. Dolayısıyla demokrasiyle silahı, terörü, terör örgütlerini yan yana getirmek demokrasiye yapılacak en büyük düşmanlıktır. Sadece o hanımefendi için değil, terörle bu anlamda içli dışlı olan, gölgesinde resim çektiren ve irtibatları belli olanların gerçekten demokrasiye zarar verdiklerini, oy aldıkları kitlelerin de hakkını korumak yerine onların da aleyhine bir siyasi anafor oluşturduklarını görmeleri lazım.

Bunu Kılıçdaroğlu ya da bir başka birisi sakın ha üstünü örtmeye kalkmasın. Bu açıktır, tarife bile ihtiyaç yoktur. Terörle, silahla, bombayla demokrasi yan yana gelmez. Gelir diyen yalan söylüyor, gelir diyen demokrasiye en büyük ihaneti yapıyor.

Eli silahlı bir teröristle resim çektiren birisinin varlığı izah edilemez, demokratik kurallar içerisine sokulamaz. Ama madem böyle bir şey söylüyorlar, 2017’den sonra ne olduğunu hatırlatmak isterim. Terörün niçin bölgemizde yoğunlaştığını görmeden, yani PYD’nin, YPG’nin, DEAŞ’ın, diğer terör örgütlerinin, bir takım uluslararası güçler tarafından, hatta müttefikimiz olduğunu bildiğimiz, zannettiğimiz bir ülkenin resmi dairelerinde bile onların sözde elebaşlarının nasıl ağırlandığını, onlara nasıl silah, lojistik, istihbarat, askeri destekler verildiğini bilmeden konuşmamak lazım. Herhalde bunların hepsini sayın Kılıçdaroğlu da biliyordur. Gerçi bir zamanlar PYD/YPG Türkiye karşıtı değildir, Türkiye’ye saldırı mı? Diye demeçler de vermişti.

Yorumlar 61 Yorum Var
 • Mert 15.01.2022 16:03
  Numan bey, zır deli kara cahillere vicevap vermeye bile değmez. Ağzınıza , nefesinize yazık .. değer mi? Hayır
 • Servet Ertaş 15.01.2022 13:35
  Bunların ilmi taş Yontma heykel yapmak zannediyorlar taş kafalılar en son Selçuk Bayraktar gör Gerçi bize körlere gör gör deyip duruyoruz
 • Haktan Yana 14.01.2022 15:24
  Sn. Numan Kurtulmuş, Açıklamaların güzel, doğru söylüyorsun, aynen katılıyorum. Fakat, bu açıklamaları yapmakta çok geç kaldığının farkında mısın? Hakkı savunmak için, bu kadar beklemek yanlış değil mi?
 • Misafir0815 14.01.2022 14:38
  Gülüyorum su CHP secmenlerinin haline, Avrupa diyorsunuz, avrupadaki hayati istiyorsunuz.. Ama Avrupa ya gidip de avrupayai 1 Saat bile olsa görmediniz. Gurbetcilere sorun bakalim... Avrupa neymis anlatsinlar. Avrupa CHP cileri istemez, kendine tagoz istemez.
 • Bekçi 14.01.2022 13:53
  Eğer çocuklara buddist ve hristiyanlık dersi verseydiler, verenlerin heykelini dikerlerdi terör sevici çapulcular.
Daha fazla yorum görüntüle