Bayrampaşa'da kiracısının oturduğu evin kapısını baltayla kıran ev sahibi ile oğlu gözaltına alındı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü, bir kişinin, kiraya verdiği dairenin kapısını baltayla kırdığına yönelik görüntülerin sosyal medyada paylaşılmasının ardından çalışma başlattı.

Polis ekipleri, daire kapısını baltayla kırdığı belirlenen N.A. ile oğlu İ.A'yı evlerinde gözaltına aldı. Şüpheliler emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edildi. Olayda kullanılan baltanın da ele geçirildiği öğrenildi.

"Evin içine gireceğini düşünmüyorduk"

Suriyeli kiracı Selma Şaham, AA muhabirine, yaklaşık 5 yıldır Türkiye'de yaşadıklarını, 2 yıldır da bu dairede kaldıklarını söyledi.

Kiralarının normalde 1200 lira olduğunu ve ev sahibinin bir gün önce eve gelip kendileriyle kontrat yapacağını söylediğini aktaran Şaham, "Ancak bizi çok rahatsız ettiği için artık bu evde oturmanın mümkün olmadığını söyledik. Ev sahibi bizden 3 bin lira yeni kira bedeli istedi. Biz de 'En fazla 1700 lira verebiliriz.' dedik. Kabul etmediğimiz için bir sonraki gün baltayla eve saldırdı. Evin içerisine gireceğini düşünmüyorduk. Allah'tan korkusu olan insan böyle yapamaz." dedi.

Evde ablası, kardeşleri, annesi, eniştesi ve yeğenleriyle 7 kişi yaşadıklarını söyleyen Şaham, yeni bir ev aradıklarını dile getirdi.

Şaham, "Elimizden bir şey gelmiyor. Bulduğumuz evler var ancak özellikle Suriyelilere kiraya vermiyorlar. Ben İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa'da ebelik bölümünde okuyorum. Kardeşlerim de okuyor. Evde sadece eniştem çalışıyor. Küçük yeğenlerim var." diye konuştu.

Yorumlar 164 Yorum Var
 • Kasim 17.01.2022 10:28
  Allah yardimcilari olsun insaAllah, gerçekten eşkiya gibi evsahibi. Bu dünyanin imtihan dünyasi oldugunu unutmuş para hirsi gözlerini bürümüs.Allah kimseyi Vatan'siz birakmasin duyarli insanlarimizin yardimci olacagindan eminim. Allah yardimsever insanlarimizdan razi olsun
 • Sev 16.01.2022 18:46
  Dede demeye utanıyorum nasıl bir vicdana sahip vicdansızın tavan ettiği olay .Seni toprak çağırıyor belliki nekadar daha yaşayacaksın.Öldüğünde görürsün CEHENNEMİN dibini
 • Ali 16.01.2022 14:09
  Suriyeliler alışmışlar yardım istemeye hep istiyorlar bizimkiler gerekirse okulunu bırakıp çalışıp yardım istemeden işlerini hallediyor. Birde neden artık Suriyelilere ev verilmiyor bunun sebebi yine kendileri o yüzden vermiyorlar..
 • Ünsal TATLICIOĞLU 14.01.2022 22:43
  Bu kiracılara nasıl ulaşabilirim
 • Okuyucu 14.01.2022 20:47
  Nasıl bir hırs o dayıda hayret. Allah hidayete erdirsin.
Daha fazla yorum görüntüle