Adıyaman’ın Çelikhan ilçesinde içerisinde 35 yıllık ceviz ağaçlarının da bulunduğu meyve bahçesindeki 100 adet ağacın balta ile katledildiğini gören yaşlı adamın sözleri yürekleri burktu.
Konuşmakta güçlük çeken ve ağlamamak için kendisini zor tutan 74 yaşındaki Abuzer Alkan’ın ilk sözü “Vicdansızlar, merhametsizler siz bu ağaçlara nasıl kıydınız?” oldu.
Ömrünü verdiği ceviz bahçesinde bulunan 150 ceviz ağacından 100’ü balta ile kesildi. Çelikhan Devlet Hastanesi kuzeyinde bulunan bahçede 35 yıllık ceviz ağaçları da bulunuyordu. Önceki gün kimliği belirsiz kişi veya kişiler bahçesinde ki 100’e yakın ceviz ağacını kökünden balta ile kesti. Komşuların haber vermesi üzerine bahçeye gelen yaşlı adam zor şartlarda yetiştirdiği ağaçları görünce şaşkına döndü. Kesilen ağaçlara tek tek dokunan Abuzer Alkan, bahçede kara kara düşündü. Abuzer Alkan, polis ekiplerine olayla ilgili şikayette bulundu.
Güçlükle konuşan Abuzer Alkan, “Ben bu bahçe için 35 senedir uğraşıyorum. Ben teneke ile aşağıda ki derenin içinden suyu çekerek bu ağaçları büyüttüm. Bunları o şekilde yetiştirdim. Vicdansızlar, merhametsizler, nasıl böyle bir şey yaparlar? Bunu yapanlar vicdansızdır. Beni mahvettiler, ne yapacağımı bilmiyorum. 100 tane cevizimi kesmişler” dedi.
Abuzer Alkan’ın oğlu Abdurrahman Alkan ise, “Bu dünyada bize bu zararı verenler Allah huzurunda ne yapacak? Bize bunu yapanları Allah’a havale ediyoruz. Ceviz ağaçlarını kesmişler, katliam yapmışlar. Bunu kim yapmışsa, devletimizden suçluyu bulmasını istiyoruz” diye konuştu.

Yorumlar 99 Yorum Var
 • Fevzi kocamış 20.01.2022 21:26
  Bu ağaçları kurtara biliriz lütfen ulaşa bileceyim bir tefon verirmisiziz.
 • vay be arkadaş 17.01.2022 21:07
  Dayımın yapıcağı şey şu öyle kalırsa soğukdan ve sıcakdan etkilenir ve verimi olmaz ağaç kurur .ilkbaharda yapraklar filizlenmeden gidecek hepsini o balta vurulan yerin altından çapraz kesicek ki su birikmesin sonrası Allah kerim yeni fillizlerle dallanır budaklanır kocaman olur inşeAllah..bizim bahcede ceviz vardı kocamandı komşuya zarar olmasın diye kesdik ve yeniden alttan filizlendi.
 • vay be arkadaş 17.01.2022 21:04
  bir ağaç kolayına yetişmiyor .dayım birde kovayla su çekmiş.çok emek çekmeyen bilmez dayım yinede dikakt ederseniz beddua etmiyor Allah a havale ettik diyorlar..yazık umarım o ağaçları kesenlerde dalalrı budakları kesilir kimsesiz kalır acı çeke çeke çeke ölürler..bende babamon mezarına çam dikmişdim 4 bir yanına gelip çalmışlar yazıklar olsun bi ça 20tl gelse ben ona 100 tl verirdim 5 çam alırdı o kadar suladım bakdım yazıklar olsun ne diyim .Allah belalarını versn inşeAllah
 • demir 17.01.2022 15:35
  bir yakın akrabası veya tanıdığıdır başkası yapmaz
 • yazır 17.01.2022 15:02
  orman mühendisleri ağaçları kurtarmak çin yardımcı olsa keşke. Bu ne kin böyle. insanlıktan çıkmışlar.
Daha fazla yorum görüntüle