İYİ Parti'nin kurucuları arasında yer alan Meral Akşener'in eski danışmanı Vedat Yenerer istifa sonrası bir televizyon programında önemli açıklamalarda bulundu.

Kurucusu olduğu partiden istifa eden Yenerer Ege'de Yunan işgallerini protesto etmek için yaptığı girişimin İYİ Parti lideri meral Akşener tarafından "Adalara çıkma bu projeyi durdur. Bilmediğin başka şeyler var." sözleriyle engellendiğini söyledi.

"PARTİDE GİZLİ BİR GÜNDEM VAR DEMEKTİR"

Yaşanan olaya Böyle milliyetçilik olur mu yahu" sözleriyle sert tepki gösteren Yenerer "Şimdi ben buradan soruyorum, bilmediğimiz şey nedir. Bu konunun uzmanıyım, kitap yazmış biriyim. Bu partide bilmediğim bir şey varsa. Burada gizli bir gündem var demektir." dedi.

"İKİ KEZ ENGELLENDİM"

Vedat Yenerer istifaya giden süreci şu sözlerle ifade etti; 

Biz bir organizasyon yaptık ve Ege'de yunan işgallerini protesto etmek için kalktık Çeşmeye gittik ve feribot iskelesine geçtik. Benim Orada olduğumu, o protesto gösteresini yapacağımızı herkes biliyor. Fakat ne oldu. İlçe başkanı bana, hem de milliyetçi olduğunu söyleyen bir ilçe başkanı, "Sakız Adası'na giden feribot bizim dostumuz, onun işleri bozulur, ayıp olur o yüzden biz bu etkinliğe katılamayız" dedi. Böyle milliyetçilik olur mu yahu. 

Sivil toplum örgütleri, gazetecilerden oluşan bir heyetle bu adalara çıkma girişiminde bulundum. İki kez engellendim; Birinde genel başkan aradı, Sayın Meral Akşener. "Adalara çıkma bu projeyi durdur. Bilmediğin başka şeyler var." dedi. Şimdi ben buradan soruyorum, bilmediğimiz şey nedir. Bu konunun uzmanıyım, kitap yazmış biriyim. Bu partide bilmediğim bir şey varsa. Burada gizli bir gündem var demektir.

"DEVAMLI ABD'DEN BİRİLERİ BİZE GELİYOR"

Beni o adalara çıkartmayan, söz verdiği halde engelleyen Sayın Meral Akşener ne yaptı, dün gece sözde Çanaya Belediyesi'nin sözde Atatürk Barış ödülünü Yunanistan eski Başbakanı Sayın Yorgo Papandreou'ya verdiler. Devamlı ABD'den birileri bize geliyor. Sanki Türkiyede vatan evladı kalmadı. 

"BEN ZIMBA GİBİ BİR TÜRK MİLLİYETÇİSİ BİR PARTİ KURDUK DİYE DÜŞÜNÜYORDUM"

Ben zımba gibi bir Türk milliyetçisi, vatansever, Atatürkçülerin olduğu bir parti kurduk diye düşünüyordum.Güney Doğu'da Doğu'da gireceğiz Şırnak'tan Hakkari'den çıkacağız, sıkmadık el bırakmayacağız. 500 bin korucu var. Yalvardım, bir genel başkan yardımcısı olsun. Onalr bu vatanın evlatları ve 40 yıldır savaşıyorlar. 

İYİ Parti Türk milliyetçilerinin başta konuştuğu gibi vatanı milleti ve vatanseverleri kucaklıyor mu, alakası yok.

Yorumlar 114 Yorum Var
 • Emekli 24.01.2022 00:06
  Geçte olsa gerçeği gorebilmisin ya buna şükür et.Daha orada nice angutlar var hala da senin gördüğün gerçeği göremiyorlar
 • Hamdi 21.01.2022 23:51
  Zararın neresinden dönersen kârdır inşallah darısı diğer vatansever ama uyanamayan zillet ittifakına oy veren vatandaşlarımızın başına Rabbim iman selameti versin kalp gözleri açılsın âmin
 • Muammer 21.01.2022 23:50
  Sayın Yenerer; Ben MHP den herhangi bir gerekçeyle ayrıldıktan sonra Rahmetli Muhsin YAZICIOĞLU'nun kurmuş olduğu bir parti var iken,geçtik,akp var iken başka partilerde gönül eylendirip sonra da şöyle,böyle diyen ve ülkücü olduklarını iddia edenlere inanamıyorum.Ben,Meral Akşenerin sizi biraz daha pohpohlaması halinde halen orada olacağınızı düşünüyorum.Kusura bakmayın.Hiç bir ülkücünün ideal ve ülkü birlikteliği ve bütünlüğü sağlayacağı MHP,BBP ve AKP den başka yerde siyaset yapamayacağına inananlardanım.
 • Muammer 21.01.2022 23:42
  Sayın Vedat Yenerer beye şunu sormak istiyorum.Madem ülkücü milliyetçi bir kişiydiniz.Devlet beyin de bazı (size göre) yanlışlar yaptığını düşünüyordunuz .Peki daha düne kadar milliyetçilik MHP de yapılır diyerek mangalda kül bırakmayan, ayrıldığı için Rahmetli mekanı cennet olsun Muhsin YAZICIOĞLU'NU hain ilan eden siz ve gibiler değilmiydiniz.Sorum şu:Muhsin YAZICIOĞLU'NDA göremediğiniz ve Meral Akşener de gördüğünüz milliyetçilik hangi konudaydı.Muhsin YAZICIOĞLU'nda sizi tatmin etmeyen neydi ki Meral o konuda daha iyiydi.
 • Xyzxyz 20.01.2022 23:07
  İyi Parti ABD’nin kurguladığı senaryoya uygun kurulan bir proje partisi. Atatürk ismini tıpkı CHP gibi kullanıyor. Önceleri MHP’yi ele geçirip Ak Partiye desteğini kırmaya çalıştılar. Olmayınca yollarına bu çakma milliyetçi partiyle devam ettiler. Partinin rotasını çizenler belli. Bınu herkes biliyor. Bir bu arkadaş bilmiyormuş demek ki. İlginç!
Daha fazla yorum görüntüle