Sakarya’da polis ve jandarma ekipleri tarafından kış gününde yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanlarına dağıtılan mama ile yem videosunu İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, sosyal medya hesabından paylaştı.

Sakarya İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığına bağlı Hayvan Durum İzleme (HAYDİ) ekipleri, etkili olan kar yağışı sonrasında soğuk havada yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanları için kolları sıvadı. Ekipler, kırsal alanda sokak hayvanları için yem ve mama dağıtımı yaptı. Vali Çetin Oktay Kaldırım, o anları sosyal medya hesabından paylaştıktan sonra İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’da, “Onlar bizim can dostlarımız” başlığıyla sosyal medyasında paylaştı. Soylu, sosyal medyasında, “Onlar bizim can dostlarımız. HAYDİ ekiplerimizle, soğukta da can dostlarımıza mama desteği sağlamaya devam ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Yorumlar 3 Yorum Var
  • Türk Vatandaşı 21.01.2022 03:00
    İçişleri bakanı .... Jandarma ve Polis orman korucusu veya belediye hayvan barınağı görevlisi mi? Onların başka işi yok mu? Hırsızı kovalamak, teröristi avlamak modası geçmiş durum öyle mi? Yoksa bunları yaptırmıyorlar da; siz boş zaman doldurmak için aktivite mi uyduruyorsunuz???
  • Meryem 21.01.2022 00:40
    Ayy canlarım icim ısındı bir başka benim insanım Allah ayağînıza taş değdirmesin.
  • Turancılar 20.01.2022 23:15
    Zaten polis ve jandarmanın görevi sokak hayvanlarına bakıcılık yapmak. Belediyeler ne iş yapıyorsa