İstanbul dün kar kabusu yaşadı. Yollar saatlerce kapalı kaldı, vatandaşlar mahsur kaldı. İBB Başkanı İmamoğlu'nun ise balıkçı lokantasında çekilen fotoğrafı gündeme oturdu. İddianın gerçek olduğu ortaya çıktı, İBB cephesi ise sessiz...

İstanbul, dün akşam aniden bastıran karla adeta kabusu yaşadı. Ana arterler durdu. Çevreyolunda mahsur kalan vatandaşlar saatlerce bekledi. Bazıları da uzun süren yürüyüşün ardından evlerine varabildi. 

İstanbul kar kaosunu yaşarken İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, "çalışmaların güzel gittiğini" açıkladı. Bu paylaşıma tepkiler gelirken, çok çarpıcı bir iddia ortaya atıldı. 

Gazeteci Cengiz Alçayır, İmamoğlu'nun balık lokantasından fotoğrafını paylaştı. Alçayır, "İstanbul'da hayat felçken, insanlar eve gidemiyorken sizce CHP'li belediyeci nerede? Sıcacık bir ortamda. Şu anda Sarıyer Rumeli Kavak'taki Kahraman Balıkçı'da rakı-balık sefasında" ifadelerini kullandı.

İddia kısa sürede gündem oldu. İstanbullular habere isyan etti. İBB'den herhangi bir açıklama yapılmazken, fotoğrafı haberleştiren; aralarında Haber7'nin de olduğu haber siteleri hedef gösterildi. 

FOTOĞRAF ESKİYMİŞ, RESTORAN ERKEN KAPATMIŞ(!)

CHP'li Barış Yarkadaş, "Hiç utanma kalmadı" diye tepki gösterdi, fotoğrafın yazın çekildiğini öne sürdü.

GÜRSEL TEKİN HABERLEŞTİREN SİTELERE "YALANCI" DEDİ

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin de İmamoğlu'nun canlı yayın yaptığı saatleri paylaşarak haberin yalan olduğunu iddia etti. 

MASA BAŞI İMAMOĞLU SAVUNMASI!

Aykırı Gazetesi ise, Haber7'nin de aralarında olduğu haber sitelerini hedef göstererek sözde gerçeği açıkladı. Haberde, restoran yetkililerinin iddiaları yalanladığı belirtildi. İşletme sorumlusunun, "Çıkan haberler yalan. İBB Başkanı dün buraya gelmedi. Fotoğraf geçmiş bir zamana ait. Biz, zaten dün kar yağışından dolayı restoranı erken kapattık" ifadelerine yer verildi. 

RESTORAN İŞLETMECİSİ DOĞRULADI: BİR SAAT KALDILAR

Ancak gerçek kısa sürede ortaya çıktı. Gündeme Dair Her Şey'e konuşan restoran işletmecisi, İmamoğlu'nun dün akşam restorana geldiğini doğruladı. Görüşmenin ses kaydı Twitter'dan yayınlandı. Ses kaydında, işletmecinin, "Rezervasyonları bir ay önceden yapıldı. Dün akşam 6 gibi geldiler. Bir saat kaldılar, gittiler" dediği duyuluyor.

MURAT ONGUN'IN ARGÜMANI AYNI: TROLLER

İBB Sözcüsü Murat Ongun ise, haberi yalanlayıp, haberleştirenleri "trol" olmakla suçladı. 

MURAT ONGUN'UN CENEVRE'DEN YAZDIĞI İDDİA EDİLDİ

Ancak, "sıcak evinde oturup trollük yapanları" eleştiren Ongun'da İstanbul'da değil Cenevre'de olduğu iddia edildi.

MURAT AĞIREL'DEN İLGİNÇ SAVUNMA: HABER DOĞRU AMA ÖNEMLİ OLAN...

Haberin gerçek olduğunun ortaya çıkmasının ardından Gazeteci Murat Ağırel, Twitter'da ilginç bir açıklama yaptı. Haberin doğru olduğunu kabul eden Ağırel, "İBB tüm birimleri ile Kar nedeniyle meydana gelen aksaklıkları gayet başarılı yönetmiştir. Önemli olan durum budur" ifadelerini kullandı.

İMAMOĞLU HALEN SESSİZ

CHP Milletvekili Gürsel Tekin'in paylaşımında belirttiği gibi dünden beri defalarca canlı yapan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ise halen sessizliğini koruyor. 

Yorumlar 14 Yorum Var
 • aynen 29.01.2022 00:34
  Bunların soylediklerini kale alıp haber yapılmasın hatalarını ortmek icin her yalanı soyluyorlar ama bosuna herkes anladı ne olduklarını
 • Fahri 28.01.2022 09:08
  Lan yalan konuşma bir Başkan bir ay önçe yer ayırtmış kimseyi kandıma Bir belediye başkanı. Biyeri actımı hemen o. Sat açar Bırak bu yalan ları artık
 • İsmail Erdoğan 26.01.2022 17:45
  Aslında çok daha beteri olması gerekiyor Çünkü hak ediyor üz biz. Kula bela gelmez hak yazmadıkça Hak bela vermez kul azmadıkça. Her şey güzel olacak tı hani?
 • Ziyattin 26.01.2022 12:05
  Istanbullu her şey guzel oldu sevinin,size layik baskan verdi cenabi hak
 • Çoban Çeşmesi 25.01.2022 23:17
  Birleşik Krallıkın Ankara Büyükelçisiyle ne konuştuğunu NEDEN gündeme almıyoruz.
Daha fazla yorum görüntüle