Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu altı muhalefet partisinin bir araya gelmesine ilişkin "Kazanılmış haklarını kaybetmekten korkanların, bu korkuları yüzünden adaletsizliğe ve çürümüşlüğe razı olanların buna mecbur olmadıklarını göstermek için o masadaydık." dedi.

Karamollaoğlu, partisinin genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Türkiye için tarihi bir günü geride bıraktıklarını ifade eden Karamollaoğlu, altı parti ile birlikte hazırlanan Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem'le ilgili çalışmaların bir mutabakat metni olarak paylaşıldığını hatırlattı.

Mutabakatın sadece gelecek seçim için değil, Türkiye'nin geleceği için çok önemli ve tarihi bir dönüm noktası olduğuna inandığını ifade eden Karamollaoğlu, yarının Türkiye'sinde adalet ve hukuku önceleyen, temel hak ve hürriyetlerin güvence altında olduğu, liyakatin, ehliyetin, şeffaflığın esas alındığı adil devletin inşa edileceğini söyledi.

Karamollaoğlu, "Kazanılmış haklarını kaybetmekten korkanların, bu korkuları yüzünden adaletsizliğe ve çürümüşlüğe razı olanların buna mecbur olmadıklarını göstermek için o masadaydık." diye konuştu.

Rusya'nın, bağımsız bir devlet olan Ukrayna'yı kendi siyasi çizgisine çekmek için dünyanın gözü önünde bir işgal girişiminde bulunduğunu belirten Karamollaoğlu, "Rusya'nın bölgedeki barışı ve istikrarı tehlikeye atan, hukuk tanımayan bu yaklaşımını kınamayı vazife olarak addediyorum." dedi.

Yorumlar 13 Yorum Var
 • Mehmet 03.03.2022 22:17
  Yalan söylüyorsun
 • Bozoklu Turan 03.03.2022 03:45
  Bana bak UTANMAZ HERİF her 2 temmuz'da seni savunmak için yazdığım yazılar sebebiyle bugün kapılarına sığındığın melanet güruhundan yediğim küfür buradan Ankara'ya köprü olur...SANA HAKKIMI HELAL ETMİYORUM... Bre utanmaz , tamam AK Parti ile de ittifak etme ama Rahmetli Erbakan'a en büyük iftirayı saldırıyı alçaklığı yapanları baş köşede ağırlamak da neyin nesi , ulan bu zillet seni hiç mi rahatsız etmiyor...???? TÜH SANA YAZIKLAR OLSUN....!!!!
 • Blnt 03.03.2022 02:02
  Hadi ordan ingiliz dostu seni
 • OSMANLI 03.03.2022 02:01
  Çürüyen sizin olmayan kafanız
 • Kayı Boyu 03.03.2022 01:34
  6 çürük tomatadan menemen olmaz soytarı zübük
Daha fazla yorum görüntüle
'de daha fazlasını keşfet
Fragmanlar Dünya Sağlık Spor Yemek