İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, İstanbul'a TIR ve kamyon girişlerinin durdurulduğunu açıkladı. Vali Yerlikaya, şehir içindeki ve hareket halindeki TIR ve kamyonlar için de bir duyuru yaptı.

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Anadolu ve Trakya istikametinden İstanbul'a TIR ve kamyonların girişlerinin yasaklandığını duyurdu.

Yerlikaya, İstanbul içindeki TIR ve kamyonlarının ise, ikinci bir duyuruya kadar trafiğe çıkışlarına izin verilmeyeceğini belirtti.

Hareket halindeki bu araçların ise, en yakındaki park alanına gitmesi istendi.

TIR VE KAMYONLAR İÇİN YENİ KARAR

Vali Yerlikaya Twitter'dan yaptığı açıklamada; "Kuvvetli kar yağışı ve buzlanma nedeniyle Anadolu ve Trakya istikametlerinden İstanbul’a seyahat eden TIR ve kamyonların ilimize girişi durdurulmuştur.

İkinci bir duyuruya kadar; İstanbul içinde bulunan TIR ve kamyonların trafiğe çıkışlarına izin verilmeyecektir. Hareket halindeki bu araçların en yakın park alanları ve Otoyol Hizmet Tesislerinde (OHT) beklemeleri gerekmektedir" ifadelerini kullandı.

OTOBÜSLERİN ÇIKIŞI DA YASAKLANDI

İstanbul Valisi Yerlikaya, Esenler, Harem ve tüm cep otogarlarındaki otobüslerin çıkışlarının durdurulduğunu açıkladı.

"TRAFİĞE ÇIKMAYIN" UYARISI

Vali Yerlikaya ayrıca, "Yoğun kar yağışı nedeniyle zorunlu olmadıkça lütfen trafiğe çıkmayalım. Ulaşımda toplu taşıma araçlarını tercih edelim. Araçlarınızda mutlaka kış lastiği olsun. 112 Acil Çağrı Merkezimiz 7/24 sizlerin hizmetinizde" ifadelerini kullandı.

Yorumlar 0 Yorum Var