Gelecek Partisi ittifak içerisinde mi, dışında mı seçime girecek.Merak edilen sorukları Gelecek Partisi Yönetim Kurulu Üyesi Cuma İçten cevapladı.

DEVA lideri Ali Babacan'ın dün sosyal medya hesabından yaptığı bir paylaşım, siyaset gündemini hareketlendirdi. Babacan'ın "Demokrasi ve Atılım Partisi, önümüzdeki seçimlere kendi adıyla, kendi şanıyla, kendi logosuyla girme kararını almıştır. Ülkemiz için, demokrasimiz için hayırlı olsun" ifadelerine yer verdiği tweet'i çok konuşuldu.

GELECEK PARTİSİ'NDEN SÜRPRİZ ÇIKIŞ
Bu açıklama sonrası gözler 6'lı masadaki diğer muhalefet liderlerine çevrilmişken Ahmet Davutoğlu'nun genel başkanlığını yaptığı Gelecek Partisi'nden de sürpriz bir hamle geldi. Gelecek Partisi Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten, seçimlere parti olarak gireceklerini açıklayan ilk partinin Gelecek Partisi olduğunu söyledi.

"SEÇİMLERE KENDİ LOGOSU İLE GİRECEĞİNİ AÇIKLAYAN İLK PARTİYİZ"
İçten'in "Gelecek Partisi aylar öncesinde ilk seçimlere tek başına parti logosu ile gireceğini açıklayan ilk partidir" notuyla paylaştığı videoda Davutoğlu, "Şu çınar yaprağı Türk siyasetinde kalıcı olacaktır ve kendi çınar yaprağı logomuzla seçime gireriz. Gelecek Partisi ilk seçimine kendi kimliğiyle girer" ifadelerini kullanıyor.

Yorumlar 157 Yorum Var
 • aaaa 29.04.2022 11:19
  oyun içinde oyun bunların yeni taktikleridir.. su uyur düşman uyumazmış..
 • Hakkı 29.04.2022 11:12
  Utanmadan yalan söylüyorlar. Bu bir taktik. Hususan başkanlık seçiminde abd efendileri bütün senaryoyu yazdı. Bunlar ona göre konuşuyorlar. Biz de yeni nirşey zannediyoruz. Masayı deviren falan yok. Bunlar hep taktik icabı ve numara.
 • alara 29.04.2022 10:45
  ne masa devirmesi, birlikte girerlerse oy kaybaderler diye seçime ayrı ayrı girecekler hedef ikinci tura bırakmak çünkü hepsinin hedefi cumhur ittifakını yıkıp amerikan uşağı birini getirmek
 • dfs 29.04.2022 10:16
  gavur dostu zilletin kapı kolu
 • Doğrusu 29.04.2022 09:54
  Masanın üstünden ayrılıp altında toplanmasınlar?
Daha fazla yorum görüntüle