Gazeteci Hulki Cevizoğlu, katıldığı canlı yayında, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 'fatura ödememe' provokasyonuna değindi. Kılıçdaroğlu'nun halkı alenen suça teşvik ettiğini vurgulayan Cevizoğlu, "Kardeşim sen yarın iktidar olursan ne yapacaksın onu söyle. Sen kendi belediyelerinde zam yapmadın mı? Kemal Bey'de suçlama politikası var. Bir asetizm yani çilecilik var. 'Çile çekiyorum' havası veriyor. 'Param olduğu halde ödemiyorum' ne demek ya? Açıkça suça teşvik bu." diye konuştu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, üç aylık elektrik faturalarını ödemeyerek provokasyona girişmişti. Yönetmelik gereği, faturasını yatırmayan Kılıçdaroğlu'nun tedarik şirketince oturduğu evin elektriği kesilmişti.

Kılıçdaroğlu geçen hafta yaşanan gelişmeyi, "Eşimden az önce haber geldi, bugün elektriğimizi kesmişler" diyerek duyurmuştu.

CHP lideri, bugün, evinin elektrik faturasını ödediğini duyurmuştu.

HULKİ CEVİZOĞLU'NDAN KILIÇDAROĞLU'NA: VERDİĞİ RAKAMLAR YALAN

Gazeteci Hulki Cevizoğlu, CNN Türk canlı yayınında, Kılıçdaroğlu'nun 'fatura ödememe' provokasyonuna değindi.

İlk yalanı Kılıçdaroğlu'nun söylediğini vurgulayan Cevizoğlu, "Verdiği rakamlar yalan. Elektriğin kesik olmaması ayrı konu. Koskoca ana muhalefet liderinin söylediği rakam yalan ise üzerinde durmak lazım." diye konuştu.

Kılıçdaroğlu'na tepkisini "Kardeşim sen iktidar olursan ne yapacaksın ona söyle" diyerek sürdüren Cevizoğlu, "Halk için ne yapacaksın onu söyle? Elektriği bedava mı vereceksin. Sen kendi belediyelerinde yapmıyor musun? Bir yalan tutturmuş karşısındakini suçlamaya çalışıyor." dedi.

Kemal Kılıçdaroğlu'na suçlama politikasının olduğunu söyleyen Cevizoğlu, "Kemal Bey'de bir asetizm var, çilecilik var. 'Çile çekiyorum' havası veriyor. 'Vatandaş çile çekiyor ben de onu çekiyorum.' diyor. Bak bir kere bu suça teşvik etmek bu. Param olduğu halde ödemiyorum ne demek ya? Açıkça suça teşvik bu. Siyasi partiler kanununa bile girer. Kendileri partilerinde bir cümleyi söyleyenleri kapı dışına koyan genel başkanlar her türlü şeyi yapıyor." ifadelerini kullandı.

 

Yorumlar 114 Yorum Var
 • Sinan 29.04.2022 22:04
  Allah razı olsun
 • mehmet 29.04.2022 17:18
  tükürse cok sükür yagmur yagiyor diyecek kemal bek
 • mert 29.04.2022 17:00
  Kemal bey protesto ediyor. Vatandaş bi protesto için çıksın dışarı bi. vallahi linç eder akcılar.. Gerçekten bu yandaş yorumlara böyle yazarlara kızmamak elde değil. Burda yandaş yorum yapanların cebine baksan ay sonunu zor getiriyordur eminim. Siyasetin en önemli ayağı ekonomidir. çuvallarsan kaynedersin. zamanında benimde çok desteklediğim ak parti kaybedecek bunu bilmemek mümkün değil.. tekra söylüyorum siyasetin en önemli adımı ekonomidir. ekonomide başarısıszsan ağzınla kuş tut fayda etmez.
 • Şems 29.04.2022 16:29
  Her şeyi bilen 4 dangalak her konunun uzmanı her her konuda gün lak lak yapıp duruyorlar. Arada bir aslan gibi kükrüyorlar sonra kedi oldukları aıllarına geliyor ve susuyorlar.
 • Şakirr 29.04.2022 15:37
  Ya Hulki bey adamdan bahset adamdan adam olmaya ne isim verirsen ver ne söylersen söyle.
Daha fazla yorum görüntüle