Türkiye'de son dönemlerde iyice artan başıboş köpek saldırıları, insanları tehlikeye atmaya devam ediyor. Her geçen gün çok sayıda vatandaşımız bu saldırıların kurbanı olurken; bu canlıların toplanarak sağlıklı bir şekilde yaşayacakları barınaklara taşınması işlemi çok yavaş ilerliyor.

Son saldırı ise Ankara'da yaşandı. Grup halinde gezen köpekler; genç bir kıza saldırdı. Genç kız, bir sürücünün kornaya basması ve bir vatandaşın köpekleri korkutmak için eline sopayla bölgeye gelmesi sonucu kurtarıldı.

İNGİLTERE'DEN, TÜRKİYE'DEKİ KÖPEK SALDIRILARA DAİR VATANDAŞLARINA UYARI

Artan köpek saldırıları sonrası İngiltere, Türkiye'ye gidecek vatandaşları için oluşturduğu seyahat uyarı listesine köpek saldırılarını da ekledi.

Hükümetin resmi sayfasında Türkiye ile ilgili bölümde "Stray dogs" başlığıaltında yer alan bilgilendirme notunda, çoğu şehirde başıboş köpeklerin olduğu, yerel yönetimlerin bunları kontrol etmek için harekete geçtiği ancak bu canlıların sürüler halinde dolaşarak saldırdığı ifade edildi.

İngiliz hükümeti tarafından yapılan uyarının devamında; "Kendinize iyi bakın, sakin olun ve başıboş köpeklere yaklaşmayın" ifadesi kullanıldı.

Açıklamada; Türkiye'nin hayvan hastalıkları konusundaki tecbrübesine atıf yapılarak; "Eğer ısırılırsanız, sağlık kuruluşlarından yardım alın" denildi.

Yorumlar 0 Yorum Var