Milli Savunma Bakanlığı (MSB), terör örgütü PKK/YPG'nin Karkamış ilçesi ve Köprübatı Hudut Karakolu'na yönelik saldırısının ardından yapılan "cezalandırma atışları" sonucunda 52 teröristin etkisiz hale getirildiğini, teröristlere ait sığınak, barınak ve mevzilerin bulunduğu 60'a yakın hedefin tahrip edildiğini açıkladı.

Cezalandırma atışlarında Fırtına obüsleri dahil kara ateş destek vasıtalarının yanı sıra SİHA’ların da etkin şekilde kullanıldığı öğrenildi. Terör örgütünün bir askeri şehit ettiği, üç asker ile bir kadını yaraladığı Karkamış merkezi ile hudut karakoluna yönelik saldırısının ardından Mehmetçiğin başlattığı operasyonun detayları ortaya çıktı.

Milli Savunma Bakanlığı kaynaklarından alınan bilgiye göre, terör örgütü ilk olarak Karkamış ilçesine havan saldırısı gerçekleştirdi. Sivil halka yönelik bu saldırının sonrasında teröristler Köprübatı Hudut Karakolu'nu uzaktan hedef aldı. Söz konusu saldırıların ardından Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından meşru müdafaa dahilinde hemen cezalandırma atışları gerçekleştirildi. Kara Kuvvetleri Komutanlığına ait ateş destek vasıtaları Fırat'ın doğusundaki ve batısındaki teröristlere ait hedefleri yoğun ateş altına aldı.

SİHA’ların yanı sıra Fırtına obüslerinin de yer aldığı ateş destek vasıtalarının teröristlere ait sığınak ve barınakları hedef aldığı atışların sonunda toplam 52 terörist etkisiz hale getirildi. Teröristlere ait sığınak, barınak ve mevzilerin bulunduğu 60'a yakın hedef tahrip edildi. Terör hedeflerine yönelik atışların devam ettiği belirtildi.

Yeni görüntüler paylaşıldı
Öte yandan Bakanlık kaynakları, özellikle Pençe Kilit Operasyonu'nun ardından terör örgütünde çöküş sürecinin hızlandığına dikkati çekti. İstihbarat raporları, ifadeler ve telsiz konuşmalarından da bu durumun gün yüzüne çıktığını belirten kaynaklar, daha önce olduğu gibi, her saldırının hesabının misliyle sorulacağını vurguladı. Şehitlerin kanlarının asla yerde kalmadığını belirten kaynaklar, terörle mücadelenin en son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar artan bir tempoda taarruzi bir anlayışla devam edeceğini belirtti.

Bu arada Milli Savunma Bakanlığı terör hedeflerinin vurulduğu anlara ilişkin yeni görüntüler de paylaştı. Görüntülerde, belirlenen hedeflerin "nokta" atışlarıyla tahrip edildiği bir kez daha ortaya çıktı. Gece görüş kamerası görüntülerinin de yer aldığı videoda Fırtına obüslerinin atış anlarına da yer verildi.

Yorumlar 8 Yorum Var
 • esas 15.05.2022 13:19
  Ya böyle eğitim amaçlı her gün vurulabilirler aslında. Havanın aşırı soğuk sıcak olduğu günler bulutlu yağışlı her türlü hava koşulunda eğitim çalışması yapılabilir. Ne kadar çok asker eğitirsek o kadar iyi. Karşıda Allah'a ve peygambere küfreden eğlenen tipler de var zaten. Alay ettiklerini tez elden görmüş olurlar. Hem bu azgınlara merhamet te olur bu. Malum her azgınlıkları günah hesabını şişiriyor. Onlarla birlikte olmayı düşünen kendisine müslüman diyenler de ahiret hesabında onlarla haşrolmaktan çekinsinler.Marksist-Leninist ideolojiyi, İslam dini yerine tesis ettirmesin Allah(c.c.). İman etmiyecekler ise de Rabbim layıklarını tez versin inşallah.
 • hashüs 14.05.2022 03:57
  seçim yaklaştıkça vuruşlar da artacak, şehitler de gazamız mubarek olsun
 • canacan 13.05.2022 20:36
  atış matış hikaye yarım kalan iş bitmelidir.
 • afacan 13.05.2022 20:29
  uc bes yer vurmak yerine iki hafta gece gunduz nere yerleri var ise liderlerini niye vurmiyoruz ille sehit mi gelmesi gerek yuz km yakinda gørdun mu yerleri var ise vur usa rusya israil yuz km yakina gelen pkk siz fark etmez vururlur dersin hepsini usa kuruyor zaten akli sira ordan ve yunan da isgal edecek bizi
 • Neco 13.05.2022 19:21
  Vurdumu otutdurun, bu sünnetsizlere, Allah ordumuza yardım etsin amin
Daha fazla yorum görüntüle