Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’un katılımıyla Gürcükapı Kentsel Dönüşüm ve Meydan Projesi temel atma töreni ile yapımı biten Konut/Ticari projelerinin anahtar teslim törenine katıldı.

721 konut, 156 dükkanın temel atma, 1174 konut, 334 dükkan Anahtar Teslimi, devam eden 3 bin 857 konut, 127 dükkan projesi için düzenlene törenin açılış bölümünde Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, TOKİ Başkanı Ömer Bulut, Erzurum Valisi Okay Memiş ve Sağlık eski Bakanı Erzurum Milletvekili Prof. Dr. Recep Akdağ selamlama konuşması yaptı.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Sayın Murat Kurum, “Sizleri, Horasan’dan Oltu’ya, Tortum’dan Aşkale’ye, İspir’den Karayazı’ya, Erzurum’un 20 ilçesini, tüm köylerini, tüm hanelerini sevgiyle, saygıyla, muhabbetle selamlıyorum. Bizleri bugün bir kardeşi, bir evladı olarak ağırlayan, bağrına basan genç kardeşlerimize, hanım kardeşlerimize ve tüm yiğit dadaşlara canı gönülden teşekkür ediyorum” diye konuşmasına başladı.

“Her şeyin en güzeline layık bu aziz şehre, direnişin sembol şehri Erzurum’a, Türkiye’nin yeniden dirilişinin, büyük Türkiye’nin mimarı Liderimiz, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın selamlarını, sevgilerini, muhabbetlerini iletiyorum” diyen Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, “Allah’a hamd ediyorum! Bugün Erzurum’a güzel haberlerle geldik, dolu dolu geldik, müjdelerle geldik. Bugün yine Dadaşlar diyarına, yeni eserleri, yeni hizmetleri, yeni yatırımları hep birlikte kazandırıyoruz. Toplam yatırım değeri 1.6 milyar lira olan 21 kentsel dönüşüm projemizin bir bölümünün temellerini atıyor, bir bölümünün anahtar teslimini yapıyoruz. 721 yeni yuvamızın ve 156 dükkânımızın temellerini atıyoruz.

1.174 konut ve 334 dükkânımızı ise hak sahibi kardeşlerimize teslim ediyoruz. Yeni yuvalarına, yeni dükkânlarına kavuşacak kardeşlerimizin mutluluğuna ortak oluyor, sevinçlerini paylaşıyor; sizlerin hizmetkârı olmanın da gururunu yaşıyoruz!

Ben tüm evlerimizin ailelerimiz, çocuklarımız için hayırlı olmasını diliyorum. Yeni dükkânlarımızın her sabah ekmek teknelerini besmele ile açan esnafımız için; bereket kapısı olmasını; yürekten temenni ediyorum.

Erzurum; aziz milletimizin Anadolu’ya giriş kapısıdır. İşgale karşı başlayan Milli Mücadelemizin ilk kıvılcımının yakıldığı yerdir. Erzurumlular ne güzel söyler: “Dert, insanı mert eder.” İnsan derdi kadar büyüktür. Bizim bir derdimiz var. Bizim derdimiz de, davamız da, gayemiz de, hedefimiz de büyük ve güçlü Türkiye’dir.

Sayın Cumhurbaşkanımız ne güzel ifade ediyor: “Şehirler, bizim Hakk’a yönelişimizin simgeleridir.” İşte Erzurum! Uğruna maniler yakılan Erzurum kalesi, Selçuklunun çift başlı kartalını alnında taşıyan Çifte Minareli Medrese; atalarımızı misafir eden Üç Kümbetler; Düşman üstüne koşan anneler annesi Nene Hatunların şahidi Aziziye Tabyası; asırlara meydan okuyan Ulu Camii; Dadaşların Hakk’a yönelişinin en güzel örnekleridir.

BİZLER SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZIN YOL ARKADAŞLARIYIZ, BUNUNLA İFTİHAR EDİYORUZ

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, “Biz; millete hizmet sevdasını ondan öğrendik. Gecesini gündüzüne katan Sayın Cumhurbaşkanımızın tek bir şiarı vardır: “Halka hizmet, Hakk’a hizmettir.” Cumhurbaşkanımızın karşısında saf tutanların ise tek gayeleri Recep Tayyip Erdoğan’sız bir Türkiye’dir. Millete husumettir, milletin değerlerine düşmanlıktır, millet için değil millete rağmen siyaset yapmaktır. Bunların siyasi kültüründe kavga vardır. Kodlarında baskıcılık vardır. Zaten bunu Meclis kürsülerinden sık sık itiraf ediyorlar.

Yorumlar 0 Yorum Var