Eyüpsultan'da bir kırtasiyenin önünden geçen 2 kadından biri, tezgahtaki oyuncak bebeği soğukkanlılıkla çalarak çocuğuna verdi. Kadının oyuncağı çalarak çocuğuna verdiği anlar kameraya yansıdı.

Olay, 16 Mayıs Pazartesi günü saat 15.00 sıralarında Eyüpsultan Vardar Bulvarı üzerinde bulunan bir kırtasiyede meydana geldi. Edinilen bilgiye göre kaldırımda yürüyen 2 kadın kırtasiye önünden geçtiği esnada çocuğunun ısrarı üzerine üzerinde oyuncakların olduğu tezgaha doğru yaklaştı. İş yeri sahibinin yoğunluğunu fırsat bilen kadın, soğukkanlı bir şekilde tezgah üzerindeki oyuncak bebeği alarak çocuğuna verdi.

Kadının hırsızlık anı kamerada
Tezgahın önünden geçen 2 kadının gerçekleştirdiği hırsızlık anı iş yerinin güvenlik kamerasına yansıdı. Görüntülerde 2 kadın yanlarındaki çocukla birlikte kırtasiyenin yakınındaki tezgahın üzerindeki oyuncak bebeği alarak çocuğuna veriyor. 2 kadın daha sonra da hiçbir şey olmamış gibi oradan uzaklaşıyor.

Artık buna şaşırmadığını ifade eden İş yeri sahibi Mehmet Dinç “Burada hırsızlık olayları çokça oluyor. Dükkanın içerisinde ve dışarısında da oluyor. Geçenlerde kadının bir tanesi ben içeride okul çıkışı yoğunluğu nedeniyle meşgulken normalde kameradan göz atardım. O ara yoğunluktan kameraya bakamadım. Kadın geliyor çocuğuna bebeği veriyor, çok rahat bir biçimde yollarına devam ediyorlar. Biz artık bunlara şaşırmıyoruz. İnsanların rahatlıklarına da alıştık. Hırsızlıkları bu şekilde rahat yapmaları da enteresan ama yapacak bir şey yok” dedi.

Yorumlar 16 Yorum Var
 • zafer gülten 18.05.2022 20:42
  kimbilirö.kadın belkide Hacıhüvrev den oraya yankesicilik yapmaya gelmiş hırsız takımındandır.yoksa Eyüpsultan gibi Kabe ayarında kutsal bir mekana gelen çalmaz herhalde,ama ortam kalabalık olduğu için hırsızlığa,yankeseciliğe,dilenmeye gelenlerde çoğunlukta.
 • Yorumsuz. 18.05.2022 20:00
  Bir hırsız yetişiyor
 • talip 18.05.2022 19:54
  Anansının babasının malu üzerinden kardeşlerinin hakkını çalıp haksızlık yapanların olduğu bir toplumda bu tür olaylar hiç şaşılacak bir durum değil maalesef. Şu anda yaşanan dejenerasyonu anlamak için geçtiğimiz 50 60 yıl öncesinin toplumdaki birçok değeri hafife alınması sonucunda bugünlerde bu kadar bozuk bir toplum olarak ortaya çıktık.
 • tepki 18.05.2022 19:19
  cok zengin birilri bunlar giyime bakarsin insanin kani bozuk ise yapar her fakir hirsiz mi mazaret ureten cok fakir yapsin diye zengin fakir fark etmez cezasi olacak
 • şahin avcı 18.05.2022 18:08
  yine de ben olsam kamera kayıtlarını böyle yayınlamazdım...
Daha fazla yorum görüntüle