ABD’nin Pennsylvania eyaletinde bir taksi şoförünün, ırkçı ifadeler kullanan iki yolcuyu aracına almaması sosyal medyada destek gördü.

Taksi şoförü James Bode’nin Facebook hesabından paylaştığı videoda, Leigh Valley bölgesinde aracına binen kadın yolcunun gülerek “Sen beyaz adam gibisin. İngilizce de konuşuyor musun?” şeklinde ifadeler kullandığı görüldü.

Kadının tavrının tamamen uygunsuz olduğunu söyleyen Bode, “Direksiyonda oturan bir beyaz olmasaydı ne fark ederdi?” şeklinde tepki gösterdi.

Bode, daha sonra kadından araçtan inmesini isteyerek dışarıda araca binmek üzere olan diğer erkek yolcuya da kendilerine hizmet vermeyeceğini söyledi.

Erkek yolcu, “Senin o kahrolası yüzünü dağıtacağım.” diye tehditler savurdu.

Bode ise polisi arayacağını söyleyerek, yolcuları aracına almadı.

Araç içinde çekilen kamera görüntüsünü sosyal medya hesabından paylaşan Bode’un videosu 3,5 milyona yakın kişi tarafından izlendi.

Paylaşımın altına binlerce destekleyici yorum yaptı.

Bode'nin çalıştığı özel taksi çağırma şirketi Lyft de bir açıklama yaparak, “Bode’ye, bu hoşgörüsüz nefrete anında cevap verdiği ve ayrımcılık karşıtı politikalarımızı desteklediği için inanılmaz derecede minnettarız." ifadesini kullandı.

Yorumlar 15 Yorum Var
 • dmrabdllh 19.05.2022 09:27
  boluya ve tanju özcana dil uzatanlar sizler duygularınızla hareket eden üretmeden tüketen insanlarsınız nokta.
 • Çiçek 19.05.2022 08:45
  Cesaret göstermiş dogru konuşmuş çok az İNSANIN YAPTIGI BİR şey hepimiz insanız rengimiz Farklıda olsa hepimiz insanız BÜYÜK ALLAH her keze ayrı renk yetenek görüntü VERMİŞ dünya ZATEN DOGADA DA RENGAREK. asıl güzel olan insanın düşüncesinin kalbinin güzel olması merhaneti VİJDANI olması bence
 • Musam 19.05.2022 08:05
  Tamam amerikaya gitmiyorum vazgeçtim aha. Zaten asgres8 ücrete temmuzda ek zam gelecek o bana yeter hamdolsun. 256 dolar asgari ücret 200 dolar kira......
 • ismail 19.05.2022 06:18
  Faşizm Abd'de takıntı haline gelmiş, aslında bakıldığında kadın arabaya girerken sadece beyazsın değil mi - beyaza benziyorsun diyor. Tamamen doğal bir konuşma da olabilir ki benim tahminim bu aslında. Kadın belki de çoğunlukla zenci şoförler görüyordu ? Olamaz mı, basit bir soru bence...
 • Müslüman türk 19.05.2022 03:36
  Bolulu tanjuya gosterin.meymenetsiz adam belki utanir
Daha fazla yorum görüntüle
'de daha fazlasını keşfet
Fragmanlar Dünya Sağlık Spor Yemek