CHP'li İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, 19 Mayıs 1919'u soykırım olarak gören ve Pontus geleneğini sürdürmeye çalışan Apolas Lermi'ye 19 Mayıs kutlamalarında konser verdirdi.

Ekrem İmamoğlu, Türkleri soykırımcı ilan eden Apolas Lermi'yi İBB'nin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamalarında sahneye çıkardı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından 19 Mayıs'ta düzenlenen Apolas Lermi konseri sosyal medyada tepki çekti.

SOSYAL MEDYADA TEPKİ YAĞDI

Bazı sosyal medya kullanıcıları tarafından da tepkiyle karşılanan konser için, "İmamoğlu'nun 19 mayısta konser verdirttiği tipe bakın. Senin, benim vergimle.", "Delirmemiz için yapıyor bence." paylaşımları yapıldı.

İBB'den tepkilerle ilgili henüz bir açıklama yapılmadı.

"Keşke Yunan kazansaydı" diyen zihniyetle mücadele ederken, birileri de Atatürk'ü Pontus soykırımı yapmakla itham eden Apolas Lermi'yi, tam da 19 Mayıs'ta sahneye çıkarıyor. Bu kadarı da fazla. Siz de hiç milli şuur kalmadı mı?

*Ekrem İmamoğlu, Türk düşmanı Yunanistanlı Apolas Lermi'ye İBB bünyesinde konser yaptırdı.

*Ekrem İmamoğlu milletin aklıyla alay etmeye devam ediyor. İmamoğlu, 19 Mayıs'ı sözde "Pontus soykırımı"nın başlangıcı olarak kabul eden Rum asıllı Apolas Lermi'ye 19 Mayıs kutlamaları adı altında İstanbul'da konser verirdi!

*Apolas Lermi çok iyi tercih, bi sonraki seneye bize daha düşman birini bulur artık İstanbul Belediyesi.

*İstanbul Büyükşehir Belediyesi Atatürk'ü katliamcı, Türkü soykırımcı ilan eden Türk ve Türkiye düşmanı Pontuscu Apolas Lermiye konser verdiriyor, hem de 19 mayısta. Bu ne Apolas Lermi aşkıymış ya. Sorsan hepsi Atatürkçü, hepsi milliyetçi. Yorumu yüce Türk milletine bırakıyorum.

Yorumlar 7 Yorum Var
 • Ertuğrul soygazi 20.05.2022 10:54
  Eko kökü yunandır siz bakmayın onu islam ismine 3 seferde soyisim değişikliğinede bakmayın onun kuran ukudugunada bakmayın onun her yalanınada bakmayın ama gerçek bir rum siyonist yahudisidir ona bakın derim bu şarlatanı da ibb başına oy verip getiren hain lerede bakın ciğeri beş para etmez satılık hainlerdir bakın derim ve oyunun büyüklüğünün provası dır bu bunu görün derim onun için durmak yok yola devam.
 • Mustafa 20.05.2022 10:49
  Pontuslu Ekrem haklı adı türk ama içinde özünde Rum bir adam geçmişini unutmamış ona kızmıyorum ben sözde Atatürk çü ama sorsan elhamdülillah müslümanım der seni beni beğenmediği de zaten gün gibi aşikar onlara gözü kapalı oy veren ben Türk'üm diyenler hala nasıl peşinden gidiyor buna bir anlam veremiyorum hayvan bile kendisine kızan sahibine ürkek korkak yaklaşır bu milletnasıl bukadar kör inanamıyorum
 • Ali 20.05.2022 09:58
  Hizmet sifir ama hainlik bir milyon
 • Misafir 20.05.2022 06:35
  Ekrem kökenine mi hizmet ediyor . Pontus Ekrem dersek darılırmı ki ?
 • Bektaş GÜNAY 20.05.2022 05:40
  Ne kadar Türkiye düşmanı varsa, onunla birlikteler. Milli şuur ayaklar altında. Yazıklar olsun!
Daha fazla yorum görüntüle