HDP Batman Milletvekili Feleknaz Uca ve Van Milletvekili Sezai Temelli, PKK destekçilerinin Irak'ta düzenlediği ödül törenine katıldı. Uca ve Temelli, 'Tahir Zerdeşt' kod adlı Tahir Çelik isimli teröristle birlikte röportaj verdi.

Terör örgütü PKK yayın organları, Irak’ın Süleymaniye kentinde düzenlenen 'İbrahim Ahmed Ödülleri'nin görüntülerini paylaştı.

HDP'nin terörden tutuklu eski Eş Başkanı Selahattin Demirtaş ve YPJ'nin sözde komutanı Nesrin Abdullah'a ödül verilen törene HDP Batman Milletvekili Feleknaz Uca ve Van Milletvekili Sezai Temelli de katıldı.

DEMİRTAŞ'A VERİLEN ÖDÜLÜ FELEKNAZ UCA TESLİ ALDI

Kürdistan Ulusal Birliği (KYB) Politbüro Başkanı Azanaz Ehmedbrahim Ehmed’ın konuşmasıyla başlayan törende terörist Nesrin Abdullah’a 2022 yılı ‘Yılın Kahramanlık' Ödülü verildi. Ödülü veren isim ise Sözde Güney Kürdistan Kuzey ve Doğu Suriye Özerk Bölgesi temsilcisi Evin Siwed'di.

Selahattin Demirtaş’a verilen ödülü ise HDP Batman Milletvekili Feleknas Uca teslim aldı.

ARANAN TERÖRİSTLE RÖPORTAJ VERDİLER

Uca ve Temelli, daha sonra "Silahlı Terör Örgütüne Üye Olma" suçundan arananlar listesinde olan 'Tahir Zerdeşt' kod adlı Tahir Çelik isimli teröristle birlikte röportaj verdi.

Temelli, röportajda skandal ifadeler kullandı. Demirtaş’ın bir tutsak olduğunu iddia eden Temelli, başta terörist elebaşı Öcalan olmak üzere cezaevlerinde tutuklu PKK’lı teröristlerin özgülüklerine kavuşmasını diledi.

ÖRGÜTÜN KURYELİĞİNİ YAPIYOR

SuperHaber’in güvenlik birimlerinden elde ettiği bilgilere göre Tahir Zerdeşt kod adını kullanan Mehmet Tahir Çelik 2012 yılında Antalya’da PKK/KCK terör örgütüne katıldı.

PKK/KCK terör örgütünün Kuzey Irak’ta, özellikle Süleymaniye bölgesinde sözde özel kuvvetler yapılanması içerisinde yer aldı. Örgütün kuryeliğini yaptı, işbirlikçilik faaliyetleriyle teröristlerin Kuzey Irak’a giriş çıkışlarını sağladı.

Terörist Çelik’in “Silahlı Terör Örgütüne Üye Olma” suçundan arananlar listesinde olduğu öğrenildi.

ÖCALAN’A DA ÖDÜL VERMİŞLER

Aynı organizasyonun 2014 yılında düzenlediği törende de “İbrahim Ahmed Barış Ödülü”nün teröristbaşı Abdullah Öcalan'a verildiği öğrenildi.

Yorumlar 14 Yorum Var
 • Ali 20.05.2022 09:55
  Ermeniler kurtce bilmiyor
 • Kızılelma 20.05.2022 09:32
  PKK savunucusu sen de o zindana girecen bekle.. Kürtçe konuşmayı bile bilmiyor birde Kürtleri savunacak...ha ha ha
 • Selami 20.05.2022 09:32
  Bunlar adı ermeni doğumu namussuz alcak bunlar hala meçlisde bizim paraları alyor başka ülkede olsa çoktan pilini bitirirler
 • ilkay dogan 20.05.2022 09:11
  madem barış'ı savunuyorsun demokrasiyi savunuyor PKK'nın elindeki silahlar ne o zaman silahları bırak ama Ağa babalarınız izin vermez siz onlardan Emir almadan hiçbir şey yapamazsınız
 • mehmet kağan Köse 20.05.2022 09:02
  Bu hainlerin tutuklanması gerekiyor...
Daha fazla yorum görüntüle