CHP Grup Toplantısı'nda konuşan Kemal Kılıçdaroğlu, son haftalarda CHP'li belediyelerde yaşanan yolsuzluk operasyonlarını, işten çıkarma vakalarını görmezden gelerek, "İş, aş sözü verdim. Asla unutmayacağım. İşi de aşı da bu ülkeye getireceğim. Bu topraklarda hiçbir çocuk yatağa aç girmeyecek. Bütün vatandaşlarım not alsınlar. Bizim iktidarımızda hiçbir fakir, fukaranın elektriği kesilmeyecek." dedi.

DEVLETİ KATLİAMLA SUÇLAYANLARA MEMURİYET SÖZÜ 

Konuşmasındaki dozu artıran Kılıçdaroğlu, 2016 yılında bir araya gelen bazı akademisyenlerin ortaklaşa imzaladığı ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ni 'Katil' olmakla suçlayan skandal bir bildiriye imza atan akademisyenlere de söz vermeyi unutmadı. Kılıçdaroğlu ayrıca, FETÖ'den hüküm giyenlere de kucak açtı.

Kılıçdaroğlu, "Adalet mi istiyorsunuz bize katılacaksınız. Barış Akademisyenleri görevlerine dönsün, Harp Okulu öğrencileri hapisten çıksın diyorsanız bize geleceksiniz bize katılacaksınız. Çevreyi, doğayı koruyalım diyorsanız bize katılacaksınız. Çocuklarınızı bu güzel ülkede tutmak istiyorsanız bize katılacaksınız." diye konuştu.

VERDİĞİ VAADLER CHP'Lİ BELEDİYELERİ DÜŞÜNDÜRECEK CİNSTEN

Son dönemde özellikle Kadıköy, Maltepe başta olmak üzere birçok CHP'li belediyede ortaya çıkan yolsuzluk olayları yanı sıra, akrabaların işe alındığı, kara paraların aklandığı, belediyenin paralarıyla tatil yapıldığı skandal olayları görmezden gelen Kılıçdaroğlu, grup toplantısında verdiği vaadlerle gündeme oturdu.

Kılıçdaroğlu,"israf, yolsuzluk haramdır diyorsanız bize katılacaksınız, kucaklaşacağız. Yeni bir Türkiye inşa edeceğiz. 3600 ek gösterge ve EYT'lilerin sorunu çözülsün istiyorsanız bize katılacaksınız. Devlet yönetiminde likayat olsun istiyorsanız bize katılacaksınız." dedi.

Yorumlar 351 Yorum Var
 • Çetin 25.05.2022 11:51
  Yalancı yalancı yalancı şeref yoksunu nasılda yalan atıyor önce verdiğin şeref sözlerini tut sende öyle bir yürek yok yalancısın KK
 • Teko68 25.05.2022 10:55
  İçi boşsa ne yapsın kelle gir hamama sende terle ,kılıçdaroğlu hergün böyle yalanları sıralıyor böyle vayyy vayyy,yalancısın vayy vaay...
 • Cengiz Arslan 25.05.2022 10:26
  ya sanki keleşi kafama dayamış gibi hissettim. Bize katılacaksınız..mecbursunuz..bune ya
 • Cengiz Arslan 25.05.2022 10:24
  Alfred Hichkoc un Korku filmi olan Kargalar gözümün önüne geldi. Yada Dağdan inmiş bir pkk lı Terörist. Bize oyunuzu vereceksiniz geleceksiniz bize katılacaksınız. mecbursunuz. bune ya
 • yahya 25.05.2022 09:33
  hepsinin tersini söylemiş.
Daha fazla yorum görüntüle