Korkusuz gazetesi yazarı Can Ataklı 6 Muhalefet partisinin bir araya gelerek 2023'teki Cumhurbaşkanlığı seçimi için henüz bir ortak aday açıklayamaması ve CHP içindeki kavgaları eleştirdi. 

6'LI MASA KILIÇDAROĞLU'NU ORTAK ADAY DİYE GÖSTERMEZ

İşte Ataklı'nın "CHP içinde müthiş bir birbirini yeme var" diye anlattığı parti içindeki adaylık krizini anlattığı o sözleri;

"Kimse konuşmasın adayımız Kemal Kılıçdaroğlu." diyorlar. Bir kısmıda hala diyor ki "Mansur Yavaş" olmazsa kazanamayız. Bir kısmı diyor ki İmamoğlu olmazsa öldük bittik... Partiti bu hale düşürüyorlar. Zaten CHP yüzde 23-24 gibi.Bu partinin içinde de İmamoğlucular ayrı, Yavaşçılar ayrı, Kılıçdarolucular ayrı olursa partiyi bitirir bunlar. Kemal Kılıçdaroğlu'nun derhal tedbir alması lazım. bana göre aday olayacak.Yani o 6'lı masa Kılıçdaroğlu'nu ortak aday diye göstermez. Kılıçdaroğlu ancak 6'lı masa dağılıp herkes kendi adayını göstersin ikinci tura bakarız denildiğinde aday olur. Ama 2. turda ciddi bir şekilde erozyona uğrayabilir.

"ORTAK ADAYI AÇIKLAYIN HAYDİ"

Hiç komplekse kapılmadan açıklayın haydi. "Yıpranırmış" Neyi yıpranacak. O zaman yıpranmayacak aday bulun. Aday çıkar ortaya, istedikleri kadar yıpratsınlar. 

"PARTİ İÇİNDE MÜTHIŞ BİR BİRBİRİNİ YEME VAR"

Adaylara sahiplenme parti içinde ciddi kavgalara neden oluyor. Küslüklere neden olabilir. CHP bunu çok yaşadı geçmişte. CHP içinde müthiş bir birbirini yeme var. Bunu önüne geçilmesi lazım. Kemal Kılıçdaroğlu'nun İmamoğlu'nun yaptıklarını söylediklerini düşmanlık derecesinde eleştirmeye çalışanlar var. 

Yorumlar 124 Yorum Var
 • Namyelüs 31.05.2022 17:26
  Millet sizin gibilerin CHP'ye desteğini gördükçe kaçıyor olmasın.
 • Şamil 26.05.2022 08:39
  Adam koltuk için vatan hainleriyle, ülke düşmanlarıyla pazarlık yapıyor sen kavga etmeyin diyorsun.
 • Kemal 25.05.2022 20:10
  Kendini yönetemeyen ülkeyi nasıl yönetecek :)
 • Çeçen muhafız 25.05.2022 11:41
  Hain gurüha fırsa ve ruhsat verme ya rab
 • Harbinger 25.05.2022 11:29
  Bunlar daha adaylığı tartışan cuntalar.Bunlar ülke yönetebilirmi!?Evet yönetebilir ama talimatla tabi ......
Daha fazla yorum görüntüle