Afganistan'ın başkenti Kabil ve kuzeydeki Mezar-ı Şerif kentinde peş peşe bombalı saldırılar düzenlendi. Kabil’deki camiye düzenlenen saldırıda ilk belirlemelere göre 5 kişi hayatını kaybetti, 22 kişi yaralandı.
Taliban geçici hükûmetinin Kabil Emniyet Müdürlüğü sözcüsü Halid Zadran, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, başkent Kabil'in Trafik Kavşağı'nda bulunan Hz. Zekeriya Camii'nde akşam namazı sırasında bombalı saldırı düzenlendiğini söyledi.

Başkent Kabil'deki Emergency Hastanesinden yapılan açıklamada, saldırılarda yaralanarak hastaneye getirilen 22 kişiden 5'inin hayatını kaybettiğini açıkladı.

Sivilleri taşıyan minibüslere bombalı saldırı

Öte yandan Belh Emniyet yetkilileri, Mezar-ı Şerif'in Karte-i Aryana ve Karte-i Baba Ali Şir bölgelerinde sivilleri taşıyan minibüslere yönelik bombalı saldırılar düzenlendiğini duyurdu.

Saldırılarda ilk belirlemelere göre 9 kişinin yaşamını yitirdiğini aktaran yetkililer, 15 kişinin de yaralandığını açıkladı.

Görgü tanıkları ise saldırıda ölenlerin sayısının 10'dan fazla olduğunu ve saldırıların Hazara Şiilerinin minibüslerine yönelik yapıldığını öne sürdü.

Saldırıları henüz üstlenen olmadı.

Yorumlar 40 Yorum Var
 • Ertuğrul 26.05.2022 17:58
  Saldırıları kimin eliyle yapıldığı belli. ABD nin her yerde kirli elleri olan satılmış kansız vahşi teröristleri her zaman vardır.
 • Mert 26.05.2022 12:33
  Taliban sözde Afganistan’a huzur ve barış getirecekti? Hepsi masal. Amerika’nın kurduğu diğer terörist örgütleri neyse, bu da aynı maşa. Efendisine hizmet için orda.
 • Hamidiye Süvarisi 26.05.2022 12:30
  Neden kafir ülkelerde değilde, Müslüman ülkelerde hep kan ve gözyaşı var, zulüm var. Neden Müslümanlar olarak uyanıp birlik olmuyoruz zulme ve zalimlere karşı.
 • Atilla 26.05.2022 12:10
  Sia sünni çatışması planlanıyor. Çıbanın başı iran bence
 • serdar 26.05.2022 11:23
  kim ne der bilmem ama taliban amerikanın sadık köpeğidir nokta
Daha fazla yorum görüntüle
'de daha fazlasını keşfet
Fragmanlar Dünya Sağlık Spor Yemek