Beyoğlu’nda “Değnekçilik” yapan şahıs sivil polis ekipleri tarafından suçüstü yakalandı. Polis memurlarından da para isteyen değnekçi, “Burası yol olur mu İstanbul’un ortası, 2 saat 30 TL 2 saatte bir 10 TL oynuyor” diyerek fiş kestiğini söyledi. Polis ile değnekçinin para pazarlığı kamerada.

Beyoğlu Kemankeş Caddesi ile Kemeraltı Caddesi üzerine bir şahsın araçlarını park etmek isteyen vatandaşlardan ücret talep ettiği tespit edildi. Sivil trafik ekipleri “değnekçilik” diye tabir edilen korsan otoparkçılık yapan şahsı takibe aldı. Sivil polis ekipleri cadde üzerine park etmek isteyince polislerin yanına gelen değnekçi polislerin yanına yaklaştı. Burası yol olur mu İstanbul’un ortası, 2 saat 30 TL 2 saatte bir 10 TL oynuyor diyerek fiş kestiğini söyledi. Bunun üzerine “Değnekçilik” yapan Y.İ. isimli şahıs sivil trafik ekipleri tarafından yakalanarak gözaltına alındı. Emniyette işlemleri biten şahıs adliyeye sevk edildi.

Öte yandan, polis ile değnekçinin diyaloğu ve şahsın araçları park ettirmesi saniye saniye cep telefonu kamerasına yansıdı.

Yorumlar 20 Yorum Var
 • Ben de haklıyım 26.05.2022 18:40
  Bu şehir eşkıyalığının önlenmesi için polislerin sivil kıyafetle her gün bu kontrolü yapması lazım. Bir ay içinde bütün İstanbul'un değnekçi sorunu çözülür. Yeter ki çözmek isteyin.
 • Birisi 26.05.2022 18:18
  Ön kapıdan girip polislerden önce çıktıktan sonra bir kıymeti yok ki. Kanunlar suç işleyene caydırıcı ceza vermekten uzak. Bu da suça meyilli olanlara cesaret veriyor.
 • Cemal K. 26.05.2022 15:00
  Aslında kimse bunlara para vermez helal de etmez de ne yapsın mal canın yongası. Aracına döndüğünde bir de bakmış lastik kesik, silecekler kırık, aynalar düşmüş, kaporta çizik...Bunlar çağımızın Deli Dumrulları. Bunlara caydırıcı cezalar verilmesi lazım.
 • suat 26.05.2022 14:48
  caydırıcılık istiyoruz
 • madenci 26.05.2022 14:43
  girerken üst kata çıkmadan arka kapıdan dışarı devam
Daha fazla yorum görüntüle